Potraviny, které porazí celulitidu!

Potraviny, které porazí celulitidu!

Pokud vás trápí celulitida i přes veškerou snahu ve cvičení, masážích a různých krémech, zkuste se zaměřit na svůj jídelníček! I zde totiž může být zakopaný pes. Volba potravin totiž ovlivňuje vzhled vaší celulitidy z 50 %! Které potraviny zařadit denně do vašeho jídelníčku?

 1. Česnek, chilli, pepř

  Peperoncini con aglio e basilico
  Česnek urychluje metabolismus. Navíc obsahuje silice, které prokrvují periferní tkáně. Dále vám sníží cholesterol, posílí imunitu a detoxikuje tělo! Chillipepř (hlavně kajenský) obsahují kapsaicin, který povzbudí lymfatický systém a zvýší prokrvení tkání, které trápí celulitida.

 2. Listová zelenina

  7841bc13ad6dd6f6fabc2835d092ede6
  Listová zelenina obsahuje velké množství vlákniny, chlorofylu a vitaminů řady B – hlavně kyselinu listovou. Ta je nezbytná pro dělení buněk, což je výhodná vlastnost pro boj s celulitidou.

 3. Celozrnné produkty

  wholemeal_bread_16x9
  Slupky z rýže, krup, vloček apod. potřebujeme kvůli obsahu minerálních látek a vitaminů, které vyživují kolagenové vlákno. Vlákno tak neochabuje a kůže je napnutá.

 4. Banány

  stažený soubor
  Banány obsahují velké množství hořčíku a draslíku, což jsou látky, které ovlivňují hospodaření s vodou v našem organismu. Díky nim nezadržujete vodu, která může způsobovat nevzhledné důlky na vašich stehnech.

 5. Melouny a okurky

  DSC_1201_thumb
  Skvělá forma, jak si doplnit tekutiny – obsahují hodně vody a zároveň málo kalorií.

 6. Avokádo, losos, ořechy

  Food with unsaturated fats
  Ano správně – nejlepší zdroje omega-3 mastných nenasycených kyselin – látky, které pomáhají odbourávat tělesný tuk. Navíc přispívají k lepšímu stavu cévního systému, který tak může lépe prokrvovat problematická místa.

 7. Citrusové plody

  citrus_cover_2
  Obsahují hodně vitaminu C, jeden z nejlepších antioxidantů. Pomáhá obnovovat naši pokožku, chránit ji před působením volných radikálů. Vitamin C navíc podporuje tvorbu kolagenu. Obsah leticinu se nám zase postará o pružnost pokožky.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 02.05.2017 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio