Snažíte se zhubnout? Důvody, proč je silový trénink stejně důležitý jako kardio trénink

Snažíte se zhubnout? Důvody, proč je silový trénink stejně důležitý jako kardio trénink

Nevěnujte veškerou svou energii běžeckému pásu, pokud se snažíte zhubnout o konfekční velikost. Silový trénink je velice důležitým způsobem, jak zrychlit váš váhový úbytek. Zde zjistíte proč – a jak.

Snažíte se zhubnout, ale centimetry se ani nehnou? Zkuste přidat větší hmotnost – v posilovně. Trénink se zátěží – s činkami či na strojích se závažím –  je druh silového tréninku, který vám nejen může pomoci zhubnout, ale také vám poskytne mnoho dalších zdravotních benefitů.

Dobrou zprávou je, že nemusíte strávit všechen svůj čas v posilovně. Silový trénink můžete praktikovat i doma s trochou správného vybavení.

Spalíte více kalorií

Je to opravdu velice jednoduché: Trénink se zátěží buduje svaly a svaly spalují více energie než tuk – podle některých průzkumů až 3x větší množství.

Svaly jsou zkrátka kalorie spalující mašiny, takže čím více jich máte, tím více energie spálíte. Navíc spalování kalorií nekončí potom, co opustíte posilovnu. Vaše svaly spalují více energie 24 až 48 hodin po cvičení, protože se potřebují zregenerovat po náročném tréninku.

weight-lifting-routines-for-women

Zdravotní benefity posilování

Posilování zlepšuje držení vašeho těla, zvyšuje vaši vytrvalost, buduje sílu a snižuje vaše šance na zranění. Navíc má kladný vliv na zdraví vašeho srdce, zlepšuje cholesterol a zpevňuje kosti. Navíc kompenzuje nevyhnutelný pokles síly, který přichází s postupujícím věkem a zabraňuje, abyste místo svalů měli leda tak uložený podkožní tuk.

Zkrátka výsledkem vašeho posilování bude více spálených kalorií, úbytek nechtěného tuku, vzpřímenější postoj a zpevněná postava!

Jak začít?

Spoustu lidí opakuje stále stejnou chybu. Rozhodnou se začít posilovat, naběhnou do nejbližšího fitness centra, kde dělají dřepy se zátěží 20 kg a poté se nemůžou týden hýbat. Nejlepší je začít se cvičením v klidu doma nebo klidně v posilovně, ale pouze s vlastní vahou. Udělejte od každého cviku po 3 sériích po 12 – 15 opakováních. Měli byste cítit, že posledních pár opakováních je pro vás obtížných, ale stále si dokázat udržet správné provedení cviku. Jakmile ucítíte, že to již pro vás není výzva, můžete přidat postupně zátěž.

Nezapomínejte také průběžně měnit cviky a složení tréninku. Náš organismus si na jednostrannou zátěž rychle zvykne a náš trénink tak již není tak efektivní jako na začátku. Zkuste proto např. biceps stimulovat každý týden jinak – jednou s jednoručkami, podruhé s obouruční činkou a poté na posilovacím stroji. Dosáhnete tak rychlejších výsledků a kvalitnější svalové hmoty.

Rozhodně se nemusíte bát, že by byl nárůst svalové hmoty nevzhledný. Věřte, že body buildeři se musí hodně snažit a sníst obrovské kopy jídla, aby měli takové svaly, jaké na nich vídáme.

Autor: Martina Doubravová | Rubrika: Pohyb Tipy | Přidáno: 19.04.2018 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio