Podpořte své úsilí s BCAA!

Podpořte své úsilí s BCAA!

Především se pojďme podívat na to, proč byste při aktivním sportu měli BCAA suplementovat. Pokud aktivně sportujete měli byste vědět, že si vaše tělo bere energii především ze zásob glukózy. Pokud však vaše sportovní aktivita trvá delší dobu, je velice intenzivní nebo snad dokonce sportujete na lačno po ránu, může se stát, že tělo zásoby glukózy vyčerpá. A pak nastupuje velice nechtěný efekt, kdy si začne brát energii přesně odtamtud, odkud nechcete – z aminokyselin, jinými slovy z vašich svalů. Ty jsou tvořeny kromě jiného právě z aminokyselin: L-leucinu, L-isoleucinu a L-valinu. Pokud si však před sportovní aktivitou vezmete právě suplementy BCAA, ochráníte tak vaši poctivě vydřenou svalovou hmotu před tím, aby byla spotřebována jako energie. Zároveň při užívání BCAA po sportovní aktivitě pomůžete tělu rychleji regenerovat svaly a budete tak schopní hýbat se o hodně dříve :)

BCAA jsou vhodná nejen pro sportovce, ale také pro lidi s nižším příjmem bílkovin nebo pro lidi, kteří si naordinovali dietu snížením příjmu potravy.

Účinky BCAA:

  • Zvýšení kvality a množství svalové hmoty
  • Obnovení síly a urychlení regenerace
  • Zlepšení tvorby nové svalové hmoty
  • Ochrana svalové hmoty
  • Spalování tuků a redukce nadváhy

Problémem nebo spíše takovým nedostatkem suplementování BCAA je, že u většiny výrobků musíte polykat 3 velké tablety před výkonem a 3 po výkonu. To může být mnoha lidem proti srsti. My jsme objevili výrobek, kdy si dáte jednu tabletu po ránu na lačno, jednu před výkonem a jednu po sportovní aktivitě a máte „vystaráno“. Obsahují totiž koncentrovanější obsah třech zmiňovaných aminokyselin. Řeč je o výrobku BCAA 2:1:1 2g od Strong Nutritions. K dostání jsou na eshopu PT Servis.

73041021

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Tipy | Přidáno: 14.11.2016 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio