Cuketa a zdraví - Pomáhá shodit přebytečná kila

Cuketa a zdraví – Pomáhá shodit přebytečná kila

1. Pomáhá shodit přebytečná kila

Možná budete překvapeni zjištěním, že konzumování cukety pomáhá značně snížit váhu. Obsahuje totiž extrémně málo kalorií, ale přitom vás zasytí. Proto je skvělým pokrmem, který uspokojí váš apetit bez toho, aniž byste přijali velké množství kalorií a narušili tak svůj dietní plán. Kromě nízkého podílu kalorií obsahuje hodně vody a vlákniny. Proto je cuketa vhodnou ingrediencí do vaší diety, stačí jen vybrat z nepřeberného množství receptů z cukety na internetu.

zucchini in sack

2. Stará se o vaše zdraví

Cuketa je vynikajícím zdrojem manganu, vitaminu C a vlákniny, které udrží vaše tělo ve skvělé formě na dlouhou dobu. Dále obsahuje vitamin A, hořčík, foláty, draslík, měď a fosfor. Její dužina je také zdrojem omega-3 mastných kyselin, zinku, proteinů, vitaminů ze skupiny B (B1, B2 a B6) a vápníku. Je to pravděpodobně nejlepší příklad dužiny, která je tak bohatě zásobovaná živinami, které zahrnují sacharidy, rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, sodík, minerály, aminokyseliny a další. I z toho důvodu je cuketa vysoce doporučována pro těhotné ženy!

3. Podporuje mužské zdraví

Extrakt z dužiny byl zkoumán odborníky, kteří přišli na to, že má pozitivní vliv na léčení benigní hypertrofii prostaty. Když se mužská prostata začne zvětšovat, může to způsobovat problémy jak v sexuálním životě, tak ve vylučování moči. Právě cuketa se ukázala jako velmi užitečným pomocníkem při snižování příznaků zvětšené prostaty.

4465921

4. Drží vás od nemocí

Vaše celkové zdraví se s jistotou velmi zlepší, pokud budete cuketu konzumovat pravidelně. Pomáhá preventivně od všech druhů onemocnění. Výzkumy ukázaly, že konzumace jídla s vysokým obsahem vlákniny pomáhá jako prevence před rakovinou. Vláknina totiž odstraní rakovinu způsobující toxiny v tlustém střevě. Vitamin C, foláty a betakaroten obsažené v cuketě pomáhají ochraňovat buňky před škodlivými chemikáliemi, které mohou vést k rakovině tlustého střeva. Beta karoten a vitamin C mají také protizánětlivé účinky, čímž léčí onemocnění jako osteoartrózu, astma, revmatickou artritidu, kde je otok nesmírně bolestivý. Procento mědi v cuketě také pomáhá od těchto bolestivých příznaků.

20170426-zucchini-pesto-soup-3-thumb-1500xauto-437445

5. Celková ochrana proti kardiovaskulárním onemocněním

Cuketa je velmi bohatým zdrojem na živiny, speciálně v létě, kdy dodává tělu nesčetné výhody. Výzkum cukety ukázal, že množství vitaminu C a mědi, kterou cuketa obsahuje, pomáhá udržovat srdce silné. Během tohoto výzkumu se přišlo také na to, že většina živin z cukety pomáhá také preventivně proti diabetickému srdečnímu onemocnění a arteroskleróze. Hořčík zase velice snižuje riziko infarktu a srdeční mrtvice, a vláknina obsažená v cuketě snižuje vysoký cholesterol.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 29.09.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio