9 tipů, jak spálit co nejvíce kalorií!

9 tipů, jak spálit co nejvíce kalorií!

Samozřejmě nemusíme zřejmě připomínat, že bez práce nejsou koláče. Každý, kdo chce spálit nějaké kalorie, se musí činit. Pravidelně cvičit, sportovat a posilovat. Jak ale tyto činnosti zefektivnit, abyste při stejné námaze spálili větší počet kalorií?

  1. Vychlazená voda – tento fakt, je dokonce podložen vědeckým experimentem. Lidé, kteří při cvičení pijí vychlazenou vodu z ledničky, vydrží cvičit delší dobu, cvičí se jim snáze a nepřijde jim cvičení tak namáhané. Chlazená voda totiž přehřátý organismus schlazuje.
  2. Oblíbená hudba – správně zvolená hudba ke cvičení, dokáže prodloužit dobu našeho cvičení. Cítíme se díky ní svěžejší a vyburcuje nás k většímu výkonu. Navíc nám hudba udává tempo cvičení či kardio cvičení, díky čemuž se nám lépe cvičí.
  3. Těžší závaží – je dokázáno, že je efektivnější cvičení s menším počtem opakování, za to s těžším závažím než s lehčími vahami a více opakováními. Tělo musí pak na svou regeneraci vynaložit více energii, kterou tak spaluje i během noci.
  4. Ruce při chůzi – pokud chodíte rádi na dlouho procházky, zefektivněte je zapojením rukou! Ruce mějte pokrčené v pozici 90 stupňů a synchronizujte ruce s vaší chůzí. Spálíte tím až o 15 % kalorií více!
  5. Běhejte venku! Nic se nevyrovná běhu v přírodě. Při běhu na běžícím pásu totiž nemusíte překonávat terénní nerovnosti, vítr ani jiné věci, které zátěž při běhu zvyšují. Navíc vydržíte běhat déle s výhledem na krajinu než na zeď ve fitnesscentru.the-cardio-machine-is-telling-you-the-exact-number-of-calories-you-are-burning
  6. Běhejte do kopce na pásu – pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete běhat venku (jako například teď v zimě) a musíte využít běžící pás, nastavte si jeho polovinu, abyste běželi do kopce. Spálíte tak o polovinu více kalorií. Jen si dejte pozor, abyste se nezakláněli ani nepředkláněli a do kopce běželi až po rozehřátí.
  7. Střídání intenzity cvičení  – cvičte 20 minut a střídejte intenzitu! Nejprve cvičte s maximálním vyžením 8 vteřin a poté 20 vteřin zvolněte. Je dokázáno, že spálíte daleko více kalorií než kdybyste cvičeli dvakrát delší dobu normálním tempem!
  8. Minimální doba tréninku? Vědci zjistili, že minimální doba cvičení, při kterém tělo začne více využívat kyslík a tvořit enzymy pro pálení tuků je 12 minut 5x týdně. To je tedy minimální doba, kterou bychom měli cvičení věnovat. Ideální dobou pro cvičení je však 30 minut středně těžké až vysoké zátěže.
  9. Jídelníček – a nyní pár tipů, co se týče jídelníčku. Ovoce jezte pouze dopoledne, sněže dvě porce bílkovin denně (denně snězte tolik g bílkovin, kolik kg vážíte) a jezte hodně zeleniny – dodá vám spoustu vitaminů a minerálů, vlákninu a nebudete mít „hlad“ na nezdravé potraviny.

 

 

 

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo Pohyb Tipy | Přidáno: 02.03.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio