Imunita z pohledu vědy aneb jak prožít podzim bez nachlazení

Imunita z pohledu vědy aneb jak prožít podzim bez nachlazení

Myslíte si, že jediná inteligence člověka sídlí v mozku? Nenechte se mýlit. I lidský imunitní systém má určitý druh inteligence. Musí neustále rozpoznávat a reagovat na informace o zdravých buňkách, které tvoří tělo, a zároveň hledá určité biologické faktory, které mohou ohrozit naše zdraví.Když se náš imunitní systém s něčím setká, reaguje rychlou a obecnou reakcí zvanou „vrozená imunita“. Poté čerpá z uložených informací pro pomalejší a “promyšlenější” plán řešení známý jako „adaptivní imunita“.

Náš imunitní systém je také neuvěřitelně složitý, proto je tak obtížné poskytnout komplexní podporu všem vrstvám imunitního systému. Po pročtení mnoha studií, výzkumů a vědecké literatury a jsme zjistili, že stimulovat imunitní systém pro aktivaci imunitních buněk lze několika způsoby.

Pojďme se společně podívat na tři způsoby, kterými si zajistíme (nejen) podzim bez nachlazení.

1.Spánek jako základní stavební kámen imunity

Zajímavou studii provedli američtí výzkumníci, kteří měřili spánek 164 mužů a žen po dobu pěti dnů, a poté je vystavili viru nachlazení. Lidé, kteří před vystavením viru spali v noci méně než šest hodin, měli více než čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že se u nich rozvine nachlazení, než u lidí, kteří spali 8 hodin. Přestože se zvýšené riziko projevilo i u lidí, kteří spali 6-7 hodin, ke skokovému nárůstu rizika došlo, když doba spánku klesla pod šest hodin. [2] Takže vzhůru do peřin.

2.Chlad a fyzická aktivita (Cold shower a day keeps doctor away)

Jedním z nejlepších přístupů jak podpořit imunitu a snížit pravděpodobnost nachlazení a běžných nemocí je využití chladu a fyzické aktivity. Dobrá zpráva je, že není potřeba plavat mezi krami ledu a běhat maratony. Ve studii z roku 2016 s více než 3000 účastníky se ukázalo, že teplá sprcha zakončená 30 – 90 vteřinami studené sprchy po dobu alespoň třiceti po sobě jdoucích dnů snižuje pravděpodobnost nachlazení o 29 %. [1]

V jiné studii vedla pravidelná fyzická aktivita (pouhých 20 minut denně) ke snížení nemocnosti o 35 %.
Kombinace těchto dvou přístupů, rutinní (teplé a studené) sprchy s pravidelnou fyzickou aktivitou vedlo až k 54% snížení nepřítomnosti nemoci ve srovnání s lidmi, kteří nedělají ani jedno. [1]

Tip: Dejte si studenou sprchu po fyzické aktivitě. Nejen, že ji díky vyplaveným endorfinům po aktivitě zvládnete mentálně snáz, ale jak se říká; zabijete dvě mouchy jednou ranou. 

3.Výživový režim pro podporu imunity podle vědy

Bohužel neexistuje žádná kouzelná látka, která by dokázala stimulovat všechny části imunitního systému, všechny interagující buňky naráz a zajistit neprůstřelnou imunitu. Některé látky pomáhají tělu s posilováním imunitní inteligence tím, že ho vystavují zdravému stresu nebo pomáhají s aktivací imunitních buněk (např. NK-buňky, makrofágy, fagocyty, T a B lymfocyty a další), které tvoří imunitní systém a starají se o celkovou obranyschopnost. Některé z částí imunitního systému podporují beta glukany. Jiné jsou podporovány rostlinnými polyfenoly, stopovými prvky, vitamíny, extrakty z bylin, aminokyselinami nebo prebiotiky.

V dnešní době máme kromě správné stravy k dispozici i velké pomocníky v podobě doplňků stravy. Pokud už vás nebaví zobat vitamín C, dělat si zelené smoothie nebo hltat lžíce bezinkového sirupu s nadějí, že něco z toho pomůže, máme pro vás opravdu dobré zprávy.

Tým odborníků z Flow se při formulaci doplňků stravy zabývá komplexním vědeckým přístupem a kromě výše zmíněných tipů pro lepší imunitu zformulovali výživový doplněk navržený tak, aby poskytoval podporu všem vrstvám imunitního systému. Díky tomu tak nemusíte každý den užívat tucet různých pilulek, vitamínů a doplňků.

Flow Immune se skládá z 12 různých látek, které byly důkladně zkoumány z hlediska jejich schopnosti podporovat různé aspekty lidského imunitního systému. Tato formulace byla speciálně vytvořena tak, aby poskytovala imunitnímu systému komplexnost, kterou potřebuje, a maximalizovala tak zdraví jednoho z nejdůležitějších regulačních systémů lidského těla.

Stejně jako u všech produktů Flow si jejich tvůrci natolik stojí za jejich komplexním složením, že pokud při suplementaci onemocníte nebo nebudete zcela spokojeni, jednoduše jej pošlete zpět a vrátí vám peníze. Není tedy důvod, abyste sami nevyzkoušeli nejkomplexnější spojení látek na podporu imunity na trhu. 

 image2-2

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 19.10.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio