Jak uchovávat kávu a jak dlouho vydrží čerstvá + tip na vánoční dárek

Jak uchovávat kávu a jak dlouho vydrží čerstvá + tip na vánoční dárek

Poslední dobou se začíná více a více lidí zajímat o opravdu kvalitní kávu. Pořizují si kvalitní poloautomatické pákové kávovary, které doma dokáží udělat kávu jako v kavárně, někdy i lepší!:)) Na co se ale často zapomíná, je správný výběr a skladování kávy.

To, zda je káva čerstvá, je jeden z nejdůležitějších faktorů kvality a hlavně chutě kávy, zrnka prochází určitým procesem, zpracováním a pražením, jakmile je káva upražená, stačí ji napytlovat a může putovat rovnou k vám.

Kdy je káva nejlepší?

Káva dosahuje nejlepší chuti 14 dní po upražení, je tedy důležité při výběru a koupi kávy zjistit termín pražení, většinou ho najdete na zadní straně balení. Prvních 14 dní po upražení káva potřebuje proto aby „došla“, káva se pěkně uleží a jedině pak může nabídnout svou bohatou, plnou a dokonalou chuť.

Do kdy je káva „čerstvá“ ?

Obecně lze říci, že je káva nejčerstvější během prvních 2 měsíců od pražení a v tomto datu ji doporučujeme vypít. Upraženou kávu lze připravit i po půl roce, bohužel ale časem postupně přichází o chuť a tak doporučujeme držet se těch 2 měsíců. Káva navíc po delší době skladování může žluknout.

Co může upraženou kávu poškodit?

Kyslík - skladujte proto kávu ve vzduchotěsném obalu

Vlhkost - skladujte kávu v suchém a tmavém místě ( vlhkost by mohla způsobit zplesnivění )

Pachy - káva je velice náchylná na načichnutí

Výkyvy teplot - kávu skladujte při pokojové teplotě ( v žádném případě né v lednici nebo v mrazáku )

Tip na Vánoční dárek

Darujte pod stromeček originální dárek ve formě kávového předplatného, které pomáhá druhým! Ano čtete dobře e-shop s kávou www.nadnosalku.cz totiž ze všech koupených produktů díky programu když můžu, pomůžu daruje 5 % na pomoc potřebným, proto jde tedy o kávu která opravdu pomáhá!

225_kavove-predplatne-na-6-mesicu.png

Díky kávovému předplatnému vám každý měsíc přijde 250 g voňávé kávy, každá káva bude odlišná a díky tomu zjistíte, jaká káva vám opravdu chutná. Odkaz máte zde

Na e-shopu www.nadnosalku.cz najdete spousty druhů kvalitní kávy z různých lokalit ale také konvičky na přípravu kávy a spoustu dalšího. Pořiďte si tedy kávu pro sebe nebo pro své blízké pod stromeček, pomůžete tak druhým a užijete si šálek lahodné a kvalitní kávy!

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 15.12.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio