Nastartujte svůj metabolismus!

Nastartujte svůj metabolismus!

Máte pocit, že váš metabolismus nepracuje tak, jak by měl? Je zpomalený, strávit potravu mu trvá věčnost a o ubývání kil přes veškerou snahu nemluvě? Je na čase metabolismus opět pořádně nakopnout a naskočit zpět na cestu za krásnou postavou!

Proč může být metabolismus zpomalený? To může mít různé příčiny. Drtivá většina lidí má zpomalený metabolismus především kvůli mnoha pokusům o hubnutí a držením roztodivných diet. Ale samozřejmě i s přibývajícím věkem se náš metabolismus zpomaluje a občas je na vině štítná žláza.

maxresdefault

Jaké věci můžeme podniknout pro zrychlení metabolismu?

  1. Porce jídla si dávejte v rozmezí 2-3 hodin. Za den byste měli mít 5 – 6 porcí jídla – snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a případě 2. večeře 1,5 – 2 hodiny před spaním. Pokud nevíte, co byste měli jíst, můžete se inspirovat v našem jídelníčku.
  2. Pokud je vaší Achillovou patou štítná žláza, máte to s hubnutím složitější než ostatní. Podpořte svou funkci štítné žlázy tím, že z jídelníčku vyřadíte potraviny, které obsahují strumigeny. To jsou látky, které budou bránit vaší štítné žláze, aby využila jód přijatý z potravin. Strumigeny jsou obsaženy např. v růžičkové kapustě, brokolici, květáku, kedlubně, ředkvičkách nebo zelí. Jednou za čas si tyto potraviny dát můžete, ale v rozumném množství.
  3. Jezte dostatek bílkovin. Jednak jsou základním stavebním kamenem vaší svalové hmoty a také zvyšují výdej vašeho bazálního metabolismu.
  4. Přidejte 3 x týdně do svého režimu posilování. Naberete tak svalovou hmotu, která sama o sobě pak bude spotřebovávat více přijaté energie.
  5. Zařaďte potraviny, které samy o sobě zvyšují rychlost metabolismu a podporují trávení – pepř, zázvor, chilli, skořice, kofein, máta, synephrin.
  6. Pestrý jídelníček – snažte se střídat různé druhy ovoce, semínek, oříšků, zeleniny i mas. Dostanete tak do sebe celé spektrum vitaminů a minerálních látek.
  7. Nezapomeňte na svůj lymfatický systém – zajděte si na lymfatické masáže, při sprchování střídejte teplou a studenou vodu nebo si zajděte do sauny.
Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo Pohyb Tipy | Přidáno: 01.08.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio