Nízkosacharidová dieta? Ano, funguje skvěle!

Nízkosacharidová dieta? Ano, funguje skvěle!

Jíte zdravě, pečlivě vybíráte, co zařadíte do svého jídelníčku tak, aby byly živiny vyvážené a stejně to tak nějak nefunguje? Možná jste ze začátku shodili pár kilogramů a cítili se lépe, ale teď, jako by vaše tělo stagnovalo. Kromě toho, že ručička na váze se nemilosrdně drží na stejném místě už týdny, ačkoliv striktně dodržujete váš stravovací plán, cítíte se pořád unavení, bez energie a nemáte „čistou“ hlavu? Jak je to možné? Jíte zdravě, možná zařazujete pravidelně i doplňky stravy jako různé superpotraviny a antioxidanty. Tak co děláte špatně? Zkusili jste vyřadit mléčné i pšeničné výrobky, ale nezaznamenali jste žádnou změnu? Možná je na čase zkusit dát sbohem sacharidům!

Proč nízkosacharidová dieta?

Pokud cítíte „vlezlou“ únavu, nedokážete jasně myslet a navíc vás pravidelně přepadá nezkrotitelná chuť na něco sladkého, je na čase postavit se své závislosti na cukru! Myslíte si, že na tom nejste s příjmem sacharidů tak špatně? Jenže to jste nejspíš ještě detailně nezkoumali v čem všem se sacharidy nacházejí. Najdete je v pečivu, mléčných výrobcích, sirupech, pravděpodobně si sladíte čaj či kávu. A kdo si nedá občas k obědu jako přílohu těstoviny, brambory, rýži či luštěniny?

Nízkosacharidová dieta

Naše rada nezní, abyste se zbavili sacharidů na 100 %, je jasné, že nějaké v dlouhodobém horizontu v jídelníčku mít musíte. Zkuste ale nízkosacharidový stravovací režim a uvidíte změny! Jde o to jen vydržet, jelikož ze začátku to rozhodně nebude jednoduché. Kdo vydrží, dočká se však překvapivě skvělých výsledků.

Ze začátku je dobré vybavit se trochou literatury – oceníte jistě kuchařky, které vás naučí připravit jídlo s minimem sacharidů a knížky, které vám vysvětlí, kde všude se sacharidy vyskytují a po kterém jídle můžete naopak sáhnout s klidným srdcem.

Jak probíhá nízkosacharidová dieta?

Z vlastní zkušenosti vám musíme prozradit, že první týden pro vás bude nejspíš peklo. Než si organismus zvykne na nový režim a začne si brát energii z tukových zásob (což je velký benefit :) ), budete se cítit velice unavení. Pravděpodobně budete trpět bolestmi hlavy a náladovostí. My doporučujeme do začátku zařadit do pitného režimu kokosovou vodu. Má totiž řadu vlastností, které při nedostatku sacharidů oceníte – má skvělé hydratační vlastnosti (pomůže hydratovat organismus – jak víte, sacharidy na sebe vážou vodu, je tedy možné, že byste se mohli cítit dehydratovaní) a také zlepšuje látkovou výměnu tuků, tělo si tak začne rychleji brát energii z tukových zásob a ne ze sacharidů, které ve vašem tělu již nejsou a proto jste tak unavení.

Recept z Nízkosacharidové diety

Účinky nízkosacharidové diety

Nebojte se, cca po týdnu se vše začne obracet k lepšímu. Začnete mít daleko kvalitnější spánek, než kdy dřív a budete mít více energie na každodenní život. Ručička na váze se začne konečně hýbat požadovaným směrem! Bez sacharidů se vám začne zrychlovat metabolismus a energie braná z tukových zásob způsobí, že ubývat vám budou špíčky na břiše, kterých jste se tak dlouho nemohli zbavit. Navíc se vám začnou měnit chutě – snesete vypít kávu i čaj bez cukru. Začnete vnímat chutě daleko intenzivněji – dokážete si vychutnat přirozenou sladkost potravin – například hrášku. Navíc jako psychickou náhradu sladké chuti, můžete použít kakao bez cukru nebo čokoládový prášek zbavený cukrů.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo Tipy | Přidáno: 12.12.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio