Domácí posilovna - co je nejlepší na pálení tuků? Rotoped, orbitrek nebo běžecký pás?

Domácí posilovna – co je nejlepší na pálení tuků? Rotoped, orbitrek nebo běžecký pás?

Rádi byste si domů pořídili pomocníka na kardio cvičení, ale na trhu je jich tolik, že se nedokážete zorientovat? V dnešním článku se podíváme na základní stroje pro kardio cvičení a jejich vlastnosti. Tip redakce: Obchod decathlon nabízí nejlepší poměr cena x kvalita.

Rotopedy

5dc8b57d-7c68-450a-946c-3a090928ab5b

Mezi nejznámější kategorii patří určitě rotopedy. Tyto stroje jsou v podstatě statická kola a kromě kardia cvičení, kdy posílíte své srdce nebo se zahřejete před silovým tréninkem má i další bonusy. Pravidelné cvičení na rotopedu vám zlepší vaši fyzickou kondici a výkonnost a navíc i posílíte svaly na dolních končetinách. Dolní končetiny jsou jedny z největších svalů na našem těle a proto také spálí nejvíce energie. A jak už víme, když spálí hodně energie, lépe hubneme naše tukové zásoby. Co se týče rotopedů, vydala o něm prohlášení dokonce WHO (Světová zdravotnická organizace), která pro udržení fyzičky doporučuje jezdit na rotopedu 22 minut denně v mírném tempu a pokud chcete zhubnout, jezdit 44 minut denně. Tip redakce: DOMÁCÍ ROTOPED E ENERGY v decathlonu.

Eliptické trenažery

elipticky_trenazer_e_essential_kompatibilni_s_aplikaci_e_connected_domyos_by_decathlon_8396879_1247044

Další možností, jak cvičit kardio cvičení v pohodlí domova, jsou eliptické trenažery, mnohdy označované jako Orbitreky podle jedné známé značky těchto strojů. Eliptické trenažery umožňují velice komplexní trénink – díky nim posílíte srdce, svaly na nohou, hýždě, záda, ramena i paže – a tím velice podpoříte hubnutí. Navíc tento stroj je velice šetrný pro vaše klouby. Tip redakce: TRENAŽÉR E ESSENTIAL + také v decathlonu

Běžecké pásy

bezecky_pas_t540a_domyos_by_decathlon_8353400_1244116

Pokud jste fanoušky klasického běhu, ale nepatříte mezi nadšence běhu, pokud vám šlehá vítr či déšť do obličeje, řešením pro dny, kdy nám nepřeje počasí, jsou běžecké pásy. Výhodou je veliký výběr zátěže – pokud trpíte obezitou či máte špatné klouby, můžete na běžeckém pásu zvolit klidně pouze chůzi v jakémkoliv tempu a postupně se zlepšovat. Chcete více naposilovat svaly na dolních končetinách? Zvolte si běh do kopce a uvidíte pokroky! Tip redakce: BĚŽECKÝ PÁS T540A v decathlonu

Steppery

mini_stepper_comfort_zeleny_domyos_by_decathlon_8360458_914141

Pokud do vašeho obydlí nevměstnáte žádný z předchozích kardio strojů, výhodným řešením může být stepper. Je podstatně skladnější a s jeho pomocí také procvičíte kromě srdce i především partie na dolních končetinách. Pokud chcete při cvičení zapojit i břišní svalstvo, pohybujte při každém kroku více boky. Na stepperu doporučujeme trénovat 2 – 3 x týdně po dobu 25 – 30 minut – třeba při sledování vašeho oblíbeného seriálu v televizi.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Pohyb Tipy | Přidáno: 06.02.2018 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio