15 zásad zdravého životního stylu!

15 zásad zdravého životního stylu!

Každý řeší, jak se vlastně udržuje zdravý životní styl. Někdo dělá tamto a někdo zase tamto. Problém je v tom, že každý může vidět zdravý životní styl trochu jinak. Níže sme vám sepsali 15 zásad zdravého životního stylu tak, jak to vidíme my.

 

 1. Vyhýbejte se trans-mastným tukům – a ostatním průmyslově vyrobeným tukům, které jsou nejvíce obsaženy v tučných částech masa a tučných mléčných produktech, ale největším zdrojem trans mastných tuků v jídelníčku jsou průmyslově připravené tuky neboli margaríny. Trans mastné tuky jsou často skryty i v potravinách, ve kterých byste je nehledali, například v cereálních tyčinkách, salátových zálivkách, brambůrkách, sušenkách, krekrech a majonézách.
 2. Jezte zdravé tuky – vařte na kokosovém oleji nebo na kvalitním másle, olivový olej používejte pouze za studena do salátů, zdravé tuky přijímejte z ořechů, avokáda a oliv.
 3. Eliminujte všechny průmyslově zpracované potraviny z vaší diety.
 4. Nezakazujte si tuky – když člověk chce tuk zhubnout, musí tělu také zdravou formu tuku dodávat. Je dokázané, že lidé, kteří měli 30 – 50 % svého denního kalorického příjmu potravin zdravé tuky zhubli více než ti, kteří si tuk odpírali a dietu měli postavenou na minimu tuku.
 5. Vyrovnávejte příjem omega 3 a omega 6 tuků – jezte ryby a eliminujte příjem omega 6 tuků, které jsou v kukuřici, sóji, arašídech.
 6. Jezte hodně bílkovin – maso hlavně kuřecí, krůtí, libové hovězí, ryby, vejce.
 7. Pokud jste často hladoví a máte chutě na všechno možné (což způsobuje velká míra sacharidů ve stravě), omezte příjem sacharidů a zvyšte příjem bílkovin a zdravých tuků.
 8. Zvyšte si klidový metabolismus (kalorická hodnota, kterou tělo spaluje, když je v klidu) vysoko proteinovou stravou, kdy je 15 – 30% denního kalorického příjmu z bílkovin.
 9. Hlídejte si hladinu krevního cukru – jezením potravin s nízkým nebo středním glykemickým indexem.
 10. Nekonzumujte alkohol, džus, sodu a sportovní drinky – pijte pouze čistou vodu, čaj a kávu.
 11. Když chcete mít opravdu výsledky, nepijte vůbec žádný alkohol – pokud alkohol nedokážete ze svého života úplně odstranit, dejte si občas sklenku suchého bílého vína nebo červeného vína.
 12. Dbejte na přísun hořčíku – je dobrý pro sílu svalů, proti svalovým křečím a pro dobrý spánek. Je doporučeno 500 mg hořčíku za den.
 13. Užívejte B – vitamínový komplex – je zapojený do metabolismu bílkovin a eliminuje přebytek hormonů, např. přebytek estrogenu, který může zpomalit hubnutí.
 14. Pijte zelený čaj – detoxikuje tělo a hlavně napomáhá spalování tuků.
 15. Optimalizujte svou frekvenci jídel za den podle vašeho věku, práce a životnímu stylu – nemusíte jíst nutně 6 – 8 jídel denně, můžete jíst klidně jenom 4, ale důležité je, abyste se nepřejídali, jedli zdravě a nenaletěli večer na ledničku.
Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 25.11.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio