4 tipy, jak předejít problémům s klouby

4 tipy, jak předejít problémům s klouby

Bolest kloubů patří mezi nejrozšířenější zdravotní problém mezi starší populací. Mnoho lidí však tento problém řeší, až když nastane a bolesti je poté obtížnější se zbavit. U bolesti kloubů, je snad jako u všeho, nejlepší ochranou prevence, a to ve formě správné výživy kloubů, pravidelný pohyb a také vyhnutí se nadváze. Značně tím snížíte riziko, že s klouby budete mít problémy.

Hýbejte se

Zdravý, pravidelný pohyb, na který je vaše tělo zvyklé, je úplně nejlepší. Typický příklad nesprávného pohybu - člověk s nadváhou, který se sebou začne něco dělat a začne rovnou běhat. Jeho klouby nejsou na takovou zátěž stavěné a zákonitě se musí dostavit problém, možná ne hned, ale v budoucnu určitě. U takového případu je nejlepší začít chůzí, postupně chůzi každý den prodlužovat a po částečném zredukování váhy pomalu přejít na běh a postupně zvyšovat délku a rychlost běhu – správně zvolená strategie a technika běhu, může být naopak pro pohybový aparát velkým přínosem.

Udržujte si svou optimální váhu

Nadváha a obezita škodí tělu snad ve všech směrech, klouby trpí, nedostává se jim kvalitní výživy a vyšší zátěží samozřejmě dochází k rychlejšímu “opotřebení“, a tak je nejlepší si svou váhu udržovat v normálu. V Česku má problémy s nadváhou či obezitou asi 71 % mužů a 57 % žen. Spousty tipů, jak zhubnout a konečně zlepšit svůj životní styl, najdete na našem webu.

Užívejte kvalitní kloubní výživu

Pokud patříte mezi rizikovou skupinu – málo pohybu, nadváha, případně už i občasné bolesti kloubů, je na místě používat kloubní výživu a postarat se tak o vaše klouby. Samozřejmě kloubní výživu využívají např. i sportovci ve vrcholné formě, díky častým tréninkům dochází k velké zátěži, a tak je také vhodné dopřát kloubům to, co potřebují – kvalitní výživu! V dnešní době internetu a e-shopů, je samozřejmě možností spousty – jednou z nich je námi velice oblíbený Geloren ACTIVEv originální formě pomerančových želé tablet. Obsahuje mimo jiné vysoké množství kyseliny hyaluronové, která je podstatnou složkou kloubní tekutiny a chrupavky. Detailní složení a více informací najdete zde.

Geloren Active - kolo,brusle,kolobezka 2021_web (20 of 54)

Vyberte kvalitní obuv

Zvolte kvalitní obuv, která nedoformuje vaše chodidla a drží nohu v přirozené poloze při různých aktivitách. Je velice důležité vybírat obuv podle druhu použití. Tedy pokud chcete běhat, tak zvolit obuv určenou na běh, pokud jdete po městě do práce, pak postačí tenisky, pokud plánujete trek po horách, je dobré zvolit boty, které vám drží kotník apod.

Doufáme tedy, že naše 4 tipy vám pomohou předejít problémy s klouby a budeme rádi, když budete náš článek sdílet se svými přáteli!:)

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 31.01.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio