Chcete udržet potraviny čerstvé? Začnětě používat vakuovačku potravin

Chcete udržet potraviny čerstvé? Začnětě používat vakuovačku potravin

Vakuovačka na potraviny už dávno není stroj pouze do profesionálních kuchyní, víte co to vlastně vůbec je a jak taková vakuovačka funguje?

Princip vakuovačky spočívá v úplném odsátí vzduchu z vakuovacího sáčku v kterém může být umístěno například, maso, vařené pokrmy, zelenina apod. Tyto vakuovací sáčky lze následně skladovat v lednici, či se dají klidně zamrazit.

Vakuovačka nejdříve odsaje veškerý vzduch a poté vakuovací sáček zavaří a tím nedochází k následnému pronikání vzduchu do prostoru sáčku a potraviny tak vydrží až 5-krát déle čerstvé, zachovávají si více živin a vitamínů a jsou ještě mnohem skladnější!:))

Tento typ vakuovačky disponuje také vlastí řezačkou!

Tento typ vakuovačky disponuje také vlastí řezačkou!

Jak dobrou vakuovačku potravin vybrat + naše zkušenost

Již delší dobu používáme vakuovačku a svářečku na potraviny od Domo – elektro přesněji tento typ: www.domo-elektro.cz/p/domo-do336l-vakuovacka-a-balicka-potravin-s-rezackou

1. U vakuovačky je nejdůležitější určitě vysoký podtlak, který dokáže dané vakuum s přehledem vytvořit. Naše vakuovačka dosahuje díky vlastnímu kompresoru s dvojitou pumpou podtlaku – 0,9 bar což nám pro naše domácí vakuování bohatě stačí.

2. Velice důležitá je také tloušťka sváru, tato vakuovačka svaří svár o tloušťce 2,5 mm což je dost silné na to, aby se při manipulaci se sáčkem svár neponičil a následně tak člověk nepřišel o vakuum.

7c957a5194a218db0a9753dd1be6b6a5

3. Veškeré folie jsou silnostěné, tudíž velice odolné a neobsahují BPA, tudíž jsou následně i vhodné pro přípravu pokrmů formou sous-vide.

4. Folie lze svařovat i bez odsátí vzduchu.

Takže shrnuto podtrženo, pokud chcete doma mít prostor v lednici, chcete aby Vám potraviny vydrželi až 5 x déle čerstvé, pořiďte si domů vakuovačku!:)

 

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 06.02.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio