Elektrokolo vs Klasické kolo: Jak se rozhodnout při nákupu?

Elektrokolo vs Klasické kolo: Jak se rozhodnout při nákupu?

Cyklistika je výborný způsob, jak se dostat ven, udržovat kondici, zhubnout nějaké to kilo tuku a užít si krásy přírody. Při výběru kola se ale často klade otázka: elektrokolo nebo klasické kolo? Každé z nich má své výhody a nevýhody, a proto je důležité zvážit, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu.

Výhody elektrokola

1. Elektrokola jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat své okolí, ale jejich fyzička by jim nedovolila výpravu na delší výlet. Díky elektro motoru a výkonné baterii můžete snadno zdolat i ty nejtěžší stoupání a projet se dále, než byste s klasickým kolem zvládli. Elektrokola jsou také skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dostat na místo co nejrychleji a s co nejmenším úsilím. ( např. ranní cesta do práce )

2. Další výhodou elektrokola je, že je vhodné i pro méně zdatné cyklisty. Pokud máte problémy s koleny nebo srdcem, může elektrokolo být ideálním řešením.

3. Můžete se pohybovat na čerstvém vzduchu a užít si přírodu, aniž byste se museli obávat přílišného namáhání.

Při koupi elektrokola bude nutné sáhnout hlouběji do kapsy, z důvodu vyšší pořizovací ceny stroje s motorem a baterií, při zachování stejné kvality komponentů jako u klasického kola.

Pokud uvažujete o nákupu elektrokola, níže jsou 3 kola v různých cenový relacích dle Vašich finančních možností.

•Horské elektrokolo CTM Pulze Xpert 29 2022 – cena od 53 990 Kč

•Horské elektrokolo Kross Level Boost 2.0 504Wh 2022 29 – cena od 56 990 Kč

•Celoodpružené elektrokolo Ghost E-ASX 160 Essential B625 Dark Grey Light Blue 2022 – cena od 99 990 Kč

celoodpruzene-elektrokolo-ghost-e-asx-160-essential-b625-dark-grey-light-blue-l-175-190cm-2022

Výhody klasického kola

Klasická kola mají své nezaměnitelné kouzlo a někteří cyklisté je prostě milují. Jsou lehčí a jednodušší než elektrokola, což je důležité, pokud plánujete náročnější trasy. Kromě toho jsou klasická kola cenově dostupnější než elektrokola.

1. Jízda na klasickém kole je skvělým způsobem, jak posílit svaly a zlepšit kondici. Snažení se na klasickém kole může být náročné, ale to vám pomůže spálit více kalorií a zlepšit zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. Na druhé straně, elektrické kolo vám umožní jet rychleji a s menším úsilím, což může být pohodlné, ale nemusí vám poskytnout takový zdravotní benefit jako klasické kolo.

2. Klasické kolo je levnější než elektrické kolo. Elektrická kola mají většinou vyšší pořizovací náklady a vyžadují více údržby a nákladů na dobíjení baterie.

3. Jízda na elektrickém kole závisí na dobře nabitých bateriích. Když baterie na elektrickém kole dojdou, musíte je nejprve nabít, což může být někdy nepohodlné a časově náročné. Klasické kolo vám tento problém nedává.

Pokud přemýšlíte o koupi klasického kola, v poslední době jsou stále více oblíbené kola v kategorii gravel na kterých po silničních úsecích svištíte rychlostí blesku ale žádný problém na tomto kole nemáte ani na pěkných lesních pěšinách či štěrkových cestách. Díky absenci odpružení ale doporučujeme držet se spíše na cyklostezkách a nevyhledávat např. kořenové lesní cesty apod.

Pokud uvažujete o nákupu klasického kola níže jsou 3 kola v různých cenový relacích dle Vašich finančních možností.

- Gravel kolo Kross Esker 1.0, 2023

- Gravel kolo Giant LIV Devote 2 Terracotta – 2023

- Gravel kolo Cannondale Topstone Carbon 3

gravel-kolo-cannondale-topstone-carbon-3-piskova-ruda-cerna-vel-s

 

 

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 13.04.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio