Jak zhubnout? S jídelníčkem na hubnutí, který si sestavíte sami!

Jak zhubnout? S jídelníčkem na hubnutí, který si sestavíte sami!

Nevíte, jak by měl vypadat správný a vyvážený jídelníček na hubnutí? Né a né zhubnout? Takový jídelníček by měl obsahovat vyvážený poměr makroživin (sacharidů, bílkovin, tuků). Měl by být bohatým zdrojem vlákniny a vitamínů. Díky vláknině funguje trávicí trakt více než na 100%.

Takovýto zdravý jídelníček si můžete sestavit i sami doma, ale nikdo vám neřekne zda ho máte nastavený dobře či ne. Můžete mi ho zaslat pro kontrolu, kontakt na mě najdete zde. Osobně vám s ním rád pomohu. Nejčastější chybou samostatně vytvořených jídelníčků na hubnutí bývá zbytečně obrovský příjem sacharidů, ale i bílkovin! Další velikou chybou, je vyhýbání se zdravým tukům!

Lidi, probuďte se, nezhubnete tím, že z jídelníčku vysadíte veškerý tuk! Velkým klíčem k úspěchu je také to, nastavit si jídelníček tak, aby vám vyhovoval po všech směrech! Tuto změnu musíte brát jako změnu života, životního stylu, ne jako několika týdenní utrpení!

Jak zhubnout? Na co si dát pozor?

U jídelníčku na hubnutí je obvzláště důležité, jak se nastaví poměr makroživin. Na každého člověka působí tak trochu něco jiného, poslední dobou se mi ale velice dobře osvědčilo na svých klientech nastavovat vyšší příjem zdravých rostlinných tuků na úkor sacharidů. Jsem zastáncem názoru, že při hubnutí sacharidy tolik nepotřebujeme, při hubnutí hrají největší roli právě rostlinné tuky a bílkoviny. Sacharidy hrají zase svoji velkou roli například při objemové fázi, kdy nám jde o hrubý nárůst svalové hmoty.

Osobně doporučuji příjem makroživin v takovémto poměru:

Sacharidy: 40%

Bílkoviny: 30%

Tuky: 30%

Zní to jako paradox, ale vážně tomu tak je, čím více kvalitních, rostlinných tuků do těla přijímáme, tím snadněji se toho špatného tuku z těla zbavujeme! Nepodceňujte tedy příjem rostlinných tuků!

Takže, shrnuto podtrženo, soustřeďte se na příjem kvalitních bílkovin a používejte kvalitní zdroje rostlinných tuků! Myslete také na dostatek vlákniny, která funguje, zjednodušeně řečeno, jako důkladný čistič střev!

Jak by mohl vypadat jídelníček na hubnutí:

Gramáž u jídel neuvádím, jelikož je to naprosto individuální záležitost.

Snídaně:

Míchaná vejce s avokádem. Celozrný cléb.

scrambled-eggs-with-avocado-004

Dopolední svačina:

Bílý jogurt s vlašskými ořechy a ovocem.

Oběd:

Hovězí roštěnná s dušeným chřestem a pečeným bramborem.

beef_w_asparagus

Odpolední svačina:

Tvarohová pomazánka s celozrným pečivem. 200g syrové zeleniny.

Večeře:

Grillovaný losos se zeleninovým salátem.

A Greek Salad Grilled Salmon

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 25.10.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio