Konec syrovému masu -  Tefal OptiGrill Elite

Konec syrovému masu – Tefal OptiGrill Elite

Asi před dvěma týdny jsme dostali k testování tento inteligentní elektrický domácí gril OptiGrill. První věc, díky které nás právě OptiGrill zaujal, je určitě automatické vypočítávání tloušťky masa a následné propečení dle našich preferencí.

Ne vždy a ne u každého kusu masa, lze píchnutím prstem zjistit přesný stav propečení a pokud občas hostíte svou návštěvu nějakým pořádným hovězím steakem, určitě znáte ten trapný pocit, kdy své kamarádce, která má ráda propečené maso, donesete krvavý steak a svému kamarádovi co si přál medium, přinesete propečenou podrážku.

To se vám s OptiGrillem nestane, sám za vás po vložení masa vypočítá tloušťku masa a následně vás bude informovat během průběhu grilování o stavu propečenípomocí displeje a zvukového signálu tak, abyste na vaše maso uvnitř určitě nezapomněli.

Více informací najdete zde

Další skvělou vychytávkou je režim prudkého opekání, díky kterému se OptiGrill rozehřeje na vyšší teplotu a na masu vznikne velmi pěkné mřížkování, díky kterému vaše maso dostane o mnohem lepší vzhled a chuť.

grilled-chicken-breast

 

OptiGrill má hned 12 automatických režimů podle druhu surovin, které chcete grilovat.

1. Hovězí – rare, medium nebo well done

2. Kuřecí – well done

3. Klobásy – well done

4. Slanina – medium, dokřupava

5. Burger – rare, medium nebo well done

6. Panini – lehce opečené, opečené, dokřupava

7. Ryby – medium, medium až well done,  well done

8. Plody moře – medium, medium až well done, well done

9. Brambory – doměkka

10. Paprika – Křupavá a doměkka

11. Lilek – grilovaný

12. Rajčata – křupavá a doměkka

DSC_0798

Díky nepřilnavému povrchu se OptiGrill velice jednoduše myje, dokonce můžete vnitřek grilu a nádobku na tuk jednoduše umýt v myčce. Další skvělou vychytávkou je sklon grilu a nádobka na tuk, díky které vaše linka zůstane čistá, protože vypečený tuk steče do ní.

OptiGrill Elite

 

Dále také tento domácí gril disponuje funkcí grilování mražených surovin, kterou jsme tedy zatím nevyzkoušeli, ale pokud potřebujete grilovat a maso máte pouze z mrazáku a nechcete čekat dlouhé hodiny, než maso rozmrzne, přijde i tato funkce vhod.

DSC_0816

 

Shrnuto podtrženo, od té doby, co máme OptiGrill doma už nepoužíváme pánev:) Je to už asi náš 4 kontaktní gril ale jako jediný splňuje všechny naše kritéria, od grilování až po čistotu a jednoduchost udržování, dokonce existuje i vložka do OptiGrillu, díky které na něm můžete péct, vařit a zapékat o tom ale třeba příště:)

Více informací naleznete zde

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 23.02.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio