LAVIVANT special Microbiotic Tea

LAVIVANT special Microbiotic Tea

Unikátní kombinace toho nejlepšího, co tradiční čínská medicína nabízí. Tento skvělý produkt byl navržen paní Evou, která se věnuje tradiční čínské medicíně více jak 12 let a má více jak dvě stě stálých klientů.  Pojďme si představit tento unikátní produkt TCM.

Složení a funkční efekt dané byliny či houby.

extrakt z korejského 6letého ženšenu s koncentrací saponinů 80mg/g

+

extrakt houby Reishi

+

extrakt houby Chaga

+

extrakt Jujuby

+

extrakt z Aronie Berry

extrakt z korejského 6letého ženšenu s koncentrací saponinů 80mg/g 

Studie v Číně ukazují, že ginsenosidy zvyšují syntézu proteinů a ajtivitu neurotransmiterů v mozku. Ženšen se užívá pro zlepšení paměti a pro posilnění koncentrace a kognitivních procesů, které mohou být snížené nedostatećným prokrvením mozku. Ženšen pomáhá tělu bojovat proti virusovým infekcím a toxinům z vnějšího prostředí.

Má specifický vliv na centrální nervový systém, na funkci jater, plic, na oběhový systém a napomáhá růstu buněk stejně jako vlasových kořínků. Výskum na zvířatech prokázal, že ženšenový extrakt stimuluje tvorbu interferonů, zvyšuje tvorbu přirozených „ochránců“ (NK buněk), snižuje cholesterol a snižuje také hladinu triglyceridů. Zvyšuje hladinu estrogenů v krvi u žen a pomáhá při problémech v menopauze.

Zázračné účinky Korejského ženšenu zaznamenané v nejstarším lékopisu „Chen-Nang Pen-Ts´ao-Ching“

 • Doplňuje a obnovuje energii jak u mužů tak u žen a napomáhá funkci vnitřních orgánů.
 • Chová se jako tonikum, uklidňuje nervy a tiší symptomy vyčerpání, srdeční nedostatečnosti a úzkosti.
 • Posiluje imunitní systém proti virovým chorobám a chřipce.
 • Zlepšuje zrak a podporuje mozkové funkce.
 • Napomáhá zmírnit takové projevy cukrovky, jakými jsou pocity žízně, přejezení a časté močení.
 • Zmírňuje a zastavuje silné zvracení.
 • Působí na trávicí soustavu a zmírňuje stavy překyselení žaludku.
 • Napomáhá zástavě zvracení a chronického průjmu způsobené chronickým zánětem žaludku.
 • Odstraňuje nadýmání.
 • Napomáhá překonávání chorob, zvláště příznaků způsobených stresem, přepracováním a nesprávným způsobem stravování.
 • Napomáhá navrácení pohybu končetinám v případě paralýzy nebo mozkové mrtvice. Také pomáhá při srdečním infarktu nebo zažívacích problémech.
 • Ženšen užívaný po delší období posiluje tělo a napomáhá dosažení dlouhověkosti.
 • Napomáhá dýchání hlavně v případech špatného trávení, slabosti nebo vyčerpání.
 • Napomáhá redukci a eliminaci nádorových tkání, rakovinu nevyjímaje.
 • Podporuje sekreci šťáv žlučníku a průdušek.
 • Dobrý při nevolnosti způsobené nachlazením a doprovázeném horečkou.
 • Napomáhá vylučování toxinů vytvořených nesprávným užíváním léků.
 • Posiluje funkci plic je-li kapacita plic snížena nebo se objevuje nepravidelnost dýchání.
 • Podporuje vylučování tělních tekutin při jejich zvýšeném výdeji způsobeném vyčerpáním.
 • Vhodný na různé druhy gynekologických problémů během těhotenství nebo po porodu. Zvyšuje vitalitu a odolnost, pomáhá doplnit zásoby krve, napomáhá léčení infekcí krve nebo krvácení vnitřních orgánů.
 • Snižuje horečku způsobenou přetížením oběhového systému, dýchací a trávicí soustavy, v případech fyzické slabosti a přepracování.
 • Vhodný při silném průjmu a kolice.

extrakt houby Reishi 

- česky – lesklokorka lesklá

– čínsky – língzhī

– latinsky – Ganoderma lucidum

Reishi se neříká božská houba nesmrtelnosti jen tak pro nic za nic. Možná ji znáte i pod jinými názvy třeba ganoderma či lesklokorka lesklá.

Je taková širokospektrá, co se účinků týče. Reishi lépe posiluje náš organismus, což je v těchto případech neméně důležité. Zvláště pokud člověk podstupuje drastickou (ale často nezbytnou) konvenční léčbu, jakou je chemo či radioterapie. Může se podávat a je dobré ho podávat po celou dobu konvenční léčby (a ještě asi 2 měsíce poté). Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.

Reishi má výrazný stimulační účinek na imunitní systém, hlavně makrofágy, a aktivizuje výrazně NK buňky (přirození zabíječi) a dendritické buňky. Dokáže se poprat s E.coli, B.dysenterie, B.Pseudomonas, pneumokoky, streptokoky, stafylokoky a jinými koky…

Druhou oblastí, kde Reishi používáme, jsou únavové stavy. Jelikož pomáhá doplňovat spíše yin a krev, tak je výborná hlavně u žen. Někdy jí říkám „dámská houba“. Možná i pro její antiaging účinek, prostě s ní ženy stárnou mnohem pomaleji. Pomáhá tedy u různých únavových stavů, únav po porodu. A to nejen u únavy fyzické, ale i psychické, protože má tropismus k srdci (podle čínské medicíny vyživuje srdce).

A s tropismem k srdci souvisí i její další funkce – podle čínské medicíny má An Shen účinek (harmonizuje duši). Číňané věří, že v srdci sídlí duše Shen (taková naše hlavní duše, podle Číňanů jich máme víc). Reishi dokáže vyživovat srdce a tím stahovat, harmonizovat, zklidňovat duši Shen. Proto je možné ji použít u různých stavů lehkých depresí, úzkostí, panických atak, neukotveností, ale třeba i nespavostí apod. Taoističtí mniši si ji dávali před meditací. Pokud chceme Reishi použít u psychických problémů, tak je lepší použít formu prášku. Extrakt trochu více povzbuzuje – je lepší u únav. Prášek je použitý ve směsi na podporu spánku (nemohu zde uvést název, ale určitě si to jste schopní dohledat). V této směsi je použitá s jujubou, která také vyživuje srdce, takže se v této funkci vzájemně doplňují.

Psychické nerovnováhy mohou mít řadu příčin, ale pokud bych to hrozně zjednodušil, tak nejčastěji vidíme příčinu v srdci (buď je tam nadbytek nebo nedostatek, v obou případech použijeme Reishi, ideálně s jujubou) nebo v játrech – na uvolnění jater máme úžasnou směs, je to směs uvolňující „stres“ (nemůžu používat ty názvy).

Jak ale odlišit, jestli mám problémy se srdcem nebo stagnací jater?

Člověk mající problém se XIN (srdce) je dle čínské medicíny neukotvený, psychicky nevyrovnaný, zapomíná, vnímá bušení srdce, neklidně spí, zapomíná, snadno se leká, je spíše bledý.

Člověk mající problémy s GAN (játra) se nedokáže uvolnit, má pocit pnutí či stažení se, střídání nálad, hodně věcí se mu zhoršuje působením stresu či emocí, u žen bývají příznaky zesílené před menstruací.

Jak jsem psal výše, Reishi dokáže vyživovat yin a krev. Zároveň jsem uvedl, že harmonizuje psychiku. To z ní dělá ideální přípravek na klimakterické problémy, jako jsou návaly, podrážděnosti, mentální neukotvenosti, náladovosti, bušení srdce apod. A často ji dávám souběžně se směsí na „stres“.

Zajímavé je, že Reishi pomáhá srdci nejen o psychické stránce, ale podle soudobých studií i po stránce fyzické. Proto ji můžeme použít u nejrůznějších kardiovaskulárních problémů.

Reishi má též tropismus k plicím. Stejně jako většina ostatních hub dokáže imunitní systém stimulovat, pokud je slabý, ale také ho regulovat, pokud je jejho odpověď nepřiměřená. Toho se využívá u různých autoimunitních či alergických problémů. Proto ji použijeme u kašlů, astmat, senné rýmy, nejrůznějších alergií, CHOPN, emfyzému apod. Jedničkou je i u opakujících se infekcí respiračního systému, ale ne v akutní fázi.

Výborná je i u kožních problémů, třeba atopického ekzému. Reishi dokáže pomoci u problematiky jater. Dokáže je pročistit lépe než ostropestřec mariánský. Ale to dokáže většina hub. Játra dokáže nejen regenerovat (má hepatoprotektivní účinek), ale dokáže je i posilovat, jejich krev a yin. To je důležité hlavně u žen, třeba u menstruačních nerovnováh.

Podobně jako jiné houby dokáže regulovat cukr v krvi a můžeme ji použít u diabetu, hlavně II. typu. Je prokázáno, že zlepšuje reakci tkání na inzulín.

Dokáže též harmonizovat krevní tlak, brání hypoxii srdečního svalu a zlepšuje výživu věnčitých tepen.

Reishi používám též u různých zánětů. Také je vhodná u autoimunitních zánětů či nadměrné funkci štítné žlázy.

extrakt houby Chaga 

Chaga se používá u různých infekční onemocnění. Svým působením je podobná Coriolu, který skenuje organismus, vyhledává nejrůznější patogeny a ty potom likviduje. Chaga tento účinek směřuje k trávicímu traktu a k játrům.

Díky jejímu tropismu ji používám u různých střevní problémů a k podpoře trávení. Používá se třeba u zácpy.

Chaga působí hojivě a ochranné na žaludeční sliznici, a to při gastritidách i vředech. Tento vliv se přičítá hlavně betulinové kyselině.
Má výrazné protizánětlivé působení, dávám ji u střevních zánětů. imunitní systém dokáže nejen stimulovat, ale i tlumit, což je výborné u různých autoimunitních problémů. A díky tropismu k trávicímu traktu se používá jako doplňková léčba u Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.

Dokáže chránit játra a také je regenerovat. Používá se u hepatitid.
Podobně jako Coriolus má výrazné protirakovinné působení. Používá se hlavně u rakoviny střev a jater.

 extrakt Jujuby 

Plody jujuby obsahuji dvacet pět procent uhlohydrátů, zhruba stejné množství sacharidů, které však při sušení roste až na šedesátiprocentní podíl, dále vitaminy B2 a A a hlavně vysoký obsah vitaminu C, kterého zde najdete až padesátkrát více než u jablek. Nachází se dokonce i v listech této dřeviny. Z minerálních látek je významný obsah železa, fosforu, mědi, sodíku, jodu, kobaltu, hořčíku, vápníku, draslíku, manganu a zinku. Ale najdete zde například i osmnáct z dvaceti čtyř známých aminokyselin.

Jujuba se proto využívá i v léčitelství, a to už více než čtyři tisíce let. Zpomaluje stárnutí, snižuje krevní tlak, dobře působí na celou trávicí soustavu, detoxikuje organismus, zlepšuje krvetvorbu, uklidňuje astmatické záchvaty či obtíže ledvin, jater a močového měchýře, velmi dobře působí proti únavě. Tlumí také kašel, léčí zápach z úst, podporuje laktaci a pozitivně působí na nespavost. Plody vylouhované v osmdesátiprocentním alkoholu hojí popáleniny prvního stupně. Odvar z rozemletých semen zase posiluje játra a uklidňuje srdce.

extrakt z Aronie Berry 

Plody arónie jsou bohaté zejména na bioflavonoidy. Největší podíl tvoří kyanidin-3-galactosid (65,6 %)
a kyanidin-3-arabinosid (28,3 %). Díky tomu funguje arónie jako silný antioxidant a podporuje správnou funkci buněk.

Obsahuje i některé vitamíny, jako vitamín C (100 g ale pokryje jen 35 % DDD, proto se doporučuje ji kombinovat s jiným ovocem), vitamíny skupiny B (pomáhají posílit imunitu a správné fungování metabolismu), vitamín E (podporuje činnost nervového systému a působí antioxidačně) a vitamín P – rutin (podporuje pružnost žilních stěn). Plody mají i poměrně vysoké procento jódu, který má pozitivní účinek na funkci štítné žlázy. Dále obsahují sodík, hořčík, vápník, železo, fluor a zinek a také přírodní sorbit, sladidlo vhodné pro diabetiky.

„U arónie není důležitý pouhý obsah vitamínů vyskytujících se běžně ve většině dostupného čerstvého ovoce, ale hlavně velmi vysoký obsah látek ze skupiny bioflavonoidů (antokyanů) s vysokým ochranným a antioxidačním účinkem pro náš organismus, které mají z pohledu prevence největší a nejvýznamnější účinky pro náš vyvážený metabolismus. Bioflavonoidy se navíc přiměřenou a mírnou tepelnou úpravou neničí tak jako na teplotu choulostivé vitamíny.

Plody arónie mají řadu blahodárných účinků. Například:

- upravují krevní oběh

- snižují hladinu cholesterolu

- optimalizují krevní tlak

- zpevňují zejména cévní kapiláry (prevence aterosklerózy a dalších civilizačních chorob)

- zmírňují potíže křečových žil

- napomáhají správné funkci jater

- jsou velmi účinným antioxidantem

- podporují imunitní systém

- zpomalují stárnutí organismu

- jsou prevencí zubního kazu

- zabraňují srážlivosti krve

Široké využití

Plody arónie byly v posledních patnácti letech intenzivně studovány a výzkumy prokázaly i další účinky. Dobře fungují jako hepatoprotektivum (slouží ke zlepšení jaterních funkcí), snižují toxicitu a kumulaci kadmia a těžkých kovů v játrech a ledvinách, mají výrazný protizánětlivý účinek, stejně jako bakteriostatickou aktivitu in vitro proti Staphylococcus aureus a Escherichia coli a antivirovou aktivitu proti typu viru chřipky, potlačují růst lidských HT-29 rakovinných buněk tlustého střeva.

Odkaz na produkt

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 07.12.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio