Říká vám něco korejský ženšen?

Říká vám něco korejský ženšen?

Jak ženšen působí na naší imunitu a může nám pomoci v boji proti virovým onemocněním?

Korejský ženšen je potravina. Avšak látky tzv. saponiny či se také nazývají ginsenosidy, které tento kořen obsahuje a které se dalším tepelným zpracováním uvolňují, tak silně napomáhají tvořit imunitní systém. A silný imunitní systém si poradí s angínou, chřipkou či Covid19. Tím nechceme říci, že konzument korejského ženšenu Covid19 nemůže dostat, ale průběh pak bude velmi mírný. Samozřejmě je třeba užívat korejský ženšen dlouhodobě a rozhodně neplatí, že začne někdo užívat korejský ženšen a po pár dnech či týdnech má naprosto silnou imunitu.

Proč právě korejský ženšen? Co Vás k němu přivedlo?

V roce 2012 jsem se seznámil s Pilyongem Choi z jihokorejského Soulu, který je spoluvlastníkem a manažerem rodinné společnosti, která zpracovává ženšen s tradicí od roku 1995, a je držitelem řady patentů.

Náš obchodní vztah po roce přerostl v přátelství. Právě tehdy se začala rodit myšlenka na vznik vlastní značky. Chtěli jsme zákazníkům nabídnout ten nejlepší ženšen přímo od výrobce. Abychom mohli plně garantovat jeho kvalitu, rozhodli jsme se vyrábět vlastní ženšenové produkty.

Naše spojení dalo vzniknout značce LAVIVANT.

LAVIVANT je latinský výraz pro „dlouhý život.“ Proto i slogan, který je součástí názvu značky, nese heslo „Cesta zdraví“ či v angličtině „The Road to Health.“

LAVIVANT je naše krédo a hlavní smysl naší činnosti. Abychom byli sami spokojení, musí být spokojení i naši zákazníci. Možná to zní jako klišé, ale opravdu tomu věříme. Proto našim klientům nabízíme jen produkty, které sami používáme a na vlastní kůži jsme se přesvědčili o jejich pozitivních účincích.

Jak je to s kvalitou? Čím se může lišit např. Váš produkt s nějakým méně kvalitním ženšenem?

Poznejte kvalitní ženšen. Kromě místa původu ovlivňují kvalitu ženšenu další 3 faktory. Záleží ale i na čistotě extraktu – čím méně přidaných látek má, tím lépe.

Země původu

Země původu přímo ovlivňuje množství druhů saponinů (ginsenosidů) v ženšenovém kořenu. Korejský červený ženšen jejich obsahem výrazně převyšuje kořeny z jiných koutů světa. Korejský ženšen obsahuje až 35 druhů saponinů, čínský pak 11, americký 7. Pozor, sibiřský ženšen je zcela jiná rostlina a řada výrobců jej vydává za podobný ke korejskému.

Délka pěstování

Ženšenový kořen vytažený ze země dříve než po 6 letech nemá potřebnou sílu. Extrakt z něj proto nezaručuje tolik pozitivních účinků.

Způsob zpracování

Sušením vzniká bílý ženšen, tepelnou úpravou kvalitnější ženšen červený. Pokud se červený ženšen dále zpracuje metodou fermentace (kvašením), vzniká nejkvalitnější extrakt s rychlým vstřebáváním účinných látek.

Obsah saponinů

Saponiny (ginsenosidy) jsou nejcennější látkou obsaženou v ženšenu. U ženšenových extraktů se jejich obsah udává v mg/g a hodnoty nad 60 mg/g jsou považovány za nadstandardní.

Více info si můžete přečíst v e-booku, odkaz zde: https://www.lavivant.cz/cz-cs/e-book

Jak se vám daří na českém trhu prosadit v té obrovské konkurenci?

Na českém trhu jsme stále velmi malí. Důvodů je celá řada. Je zde mnoho značek produktů na imunitu, je zde mnoho špatných značek, levných produktů, ale tyto firmy umí marketingově výrobek prodat. Naše krédo je kvalita a opravdu zdravotní efekt. Na českém trhu nenajdete kvalitnější ženšenové produkty než je Lavivant (kromě granulovaného čaje) a pokud bych měl říci jakou máme zkutečně konkurenci, tak jsou to možná dvě značky, spíše jedna. To je realita pokud srovnávám srovnatelné. My každým rokem přijdeme na trh s novinkou a jsem přesvědčen, že do roku 2024 kdy budeme na trhu 10 rokem, tak budeme již známá a nejvíce nakupovaná značka ženšenových produktů.

Vaše značka Lavivant působí pouze na českém trhu, nebo i v jiných zemích?

Značka Lavivant se dnes prodává v Jižní koreji, Japonsku, Hong Kongu, Singapuru, Malajsii, Anglii, Itálii, Německu, Holandsku, Švédsku, Slovensku, Rumunsku a v České republice. Největší zájem o naše výrobky je v Asii a v Evropě je to především Anglie, Německo, Itálie a Rumunsko.

V jakých formách korejský ženšen nabízíte a jaká forma je nejoblíbenější?

Korejský ženšen dnes nabízíme v podobě extraktu, v prášku z kořene nebo v prášku z extraktu, dále celý kořen v medu či plátky kořene v medu, dále pak ve formě granulovaného čaje a ve formě nápoje. Jednoznačně nejoblíbenější je forma extrakt a následně kapsle plněné práškem. Já osobně užívám extrakt taktéž nejvíce a střídám jej s nápojem a kořenem v medu.

Pokud si spotřebitel kupuje ženšen, na co by si měl dát pozor, aby nekoupil zajíce v pytli?

Ať kupujete jakýkoliv ženšenový produkt, pak věnujte pozornost následujícím informacím.

 – aby to byl korejský červený ženšen

 – v případě vyšší ceny, aby byl fermentovaný a to celý obsah

 – aby výrobce uváděl hodnotu saponinů a koncentrace musí být minimálně 60mg/g. Čím vyšší tím vyšší efekt a my doporučujeme od 80mg/g je dostačující na prevenci.

Pokud tyto informace nejsou dostupné produkt si rozhodně nekupujte.

Máte nějakou vizi do budoucna? Zůstanete u stávajících produktů, nebo máte ambice svou nabídku zdravých doplňků stravy rozšiřovat?

Naše vize jsou nejkvalitnější korejské ženšenové produkty a tisíce spokojených zákazníků, kterým produkty pomohou se zdravotními problémy a udrží je ve formě, v dobré psychické a fyzické pohodě. Produkty jak jsem se zmínil tak rozšiřujeme, ale vždy je základní stavební kámen korejský ženšen. Nyní v listopadu přivezeme dvě novinky, které nemá nikdo na světě a oba tyto produkty mají jasné poslání, mají tentokrát určitou specializaci. Jeden z produktů bude primárně pozitivně působit na paměť a obecně fungování mozku. Druhý zase bude 100% přírodní microbiotikum a můžete se těšit na skvělou kombinaci ženšenu, hub, jujuby a vitamínu C.

Děkujeme za věcný rozhovor panu Robertu Sobolovi z www.lavivant.cz

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Rozhovory | Přidáno: 05.11.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio