Vytrvalostní trénink HIIT - Krok za krokem

Vytrvalostní trénink HIIT – Krok za krokem

Vytrvalostní trénink vysoké intezity je budoucností, ale už i současností spalování tuků! Využijte několik cenných rad v tomto článku a trénujte s maximální účinností.

Tuto metodu cvičení lze aplikovat v řadě sportů. Spolu s fotbalem, hokejem, cyklistikou, běžeckým lyžováním tam patří například i box.

Je to už nějaký čas, co je tento trénink známý. Dosavadní výsledky tohoto druhu tréninku sesadily z trůnu klasický kardio trénink, který několik desítek let byl jediný známý způsob pro „efektivní“ pálení tuků. Dejte však pozor při volbě intenzity! Při jejím výběru je velice důležité se správně připravit na boj proti tuku a cvičení provádět se 100 % nasazením a jasně vytyčeným cílem! Hodně pozornosti se věnuje tomu, jak je HIIT úžasný, ale o to méně pozornosti se věnuje samotné mechanice HIIT.

1. Vyberte si vhodnou aktivitu

Zvolte si aktivitu, věnujte se jí systematicky. Ideálně byste měli zvolit aktivitu, která zatěžuje svaly celého těla, třeba jako sprint, plavání nebo veslování.

2. Zvolte si správný interval

Doba zatížení a odpočinku je velice důležitá, ale nejpodstatnější je subjektivní námaha. Jak budete dodržovat sprinty mezi 8-30 sekundami, zatížení bude adekvátním stimulantem na odbourávání tělesného tuku. Odpočinek mezi intervaly může kolísat, ale měl by být kratší, pokud budete dostatečně aklimatizovaní na obtížnost sprinterského zatížení.

3. Objem zatížení

Počet sprintů vykonávaných v tréninku, je až na druhém místě, záleží hlavně na jejich kvalitě! Abyste se ujistili, že jste schopni dodržovat maximální intenzitu v průběhu tréninku, opakujte tolik sprintů v 8-30 sekundovém rozsahu, které jste schopní zvládat za 20 minut.

Ukázka tréninku:

Asi jako nejzákladnější a nejefektivnější trénink je metoda 30 – 30!

Opakujte 6-8 sprintů trvajíchích 30 sekund. Interval odpočinku mezi jednotlivými sprinty je také 30 sekund.

Tato metoda je nejefektivnější proto, že 30 sekund je dostatečný čas na udržení vysoké intenzity a také na přeměřenou regeneraci.

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Pohyb | Přidáno: 14.09.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio