Rozhovor s výrobcem kvalitních doplňků stravy

Rozhovor s výrobcem kvalitních doplňků stravy

1.Kdo vlastně za výrobou stojí?

Jsme rodinná firma ze srdce Hané, nyní s deseti zaměstnanci. Začínal jsem s výrobou produktů já sám, nicméně velice brzy po startu mi začal pomáhat můj tchán, se kterým jsme firmu dotáhli tam, kde je teď. Řadu let vedl zaměstnance v textilní továrně, tyto zkušenosti nyní úročí u nás jako vedoucí výroby. Hlavně díky němu se mohu soustředit na vývoj nových výrobků a obchodní záležitosti. No a tím jsem vlastně popsal i to, jak máme rozdělenou práci.

2. Jaký byl impuls pro rozjetí vlastní výroby doplňků stravy?

Už je to skoro deset let, co jsem začal intenzivněji posilovat. S tím přirozeně přišel zájem o potravinové doplňky, které by mi mohly pomoct při nabírání svalů a v dietě.  Mám ale bohužel hrozně rozmazlený jazyk, takže jsem měl problém s každým proteinem, který jsem si koupil. Zná to asi každý – koupíte si kilo proteinu a už při druhé dávce ho nemůžete ani pozřít, a to těch dávek máte koupených ještě 30!

Nakonec jsem to nevydržel a řekl si, že to změním. A tak vznikl náš první protein (který byl nepoživatelný, nynější verze je 8. a stále je co zlepšovat )

3. Jak u Vás vlastně vzniká produkt?

První samozřejmě člověk musí vymyslet recept  = co vlastně chce vyrobit. Potom vytvoříme prototyp, například několik kilo nové příchutě proteinu, to se potom dlouho a intenzivně ladí. Potom se to musí vyzkoušet na velké mašině, kde se to dělá na ostro, jako by to šlo do prodeje. Nikdy to ve velkém nechutná hned tak, jako v malém. Tam se to doladí k dokonalosti a nový výrobek jde do prodeje.  Je to asi nejnákladnější proces v naší firmě. Kvůli každému produktu vyhodíte desítky kil zkušebního materiálu.

4. Čím se lišíte od konkurence, které je v dnešní době opravdu obrovské množství?

 No především to děláme poctivě. Snažíme se klientům dát opravdu jen ten produkt,který chce. To znamená využívat co nejméně přídatných látek, nepoužíváme například žádné umělé konzervanty ani barviva.  Máme ve firmě motto:“Na náš výrobek se musí člověk těšit.“ , kterým se řídíme. Všechny produkty, které nabízíme, ať jsou to proteiny, ořechová másla, nebo třeba snídaňové kaše , děláme co  možná nejchutnější. Co nechutná mě, to bych nikdy neprodal jiným. A já mám opravdu vysoké nároky :)

5.Máte nějaký nejoblíbenější produkt? 

Aktuálně je to Arašídový krém s karamelem. To je asi naše největší mistrovské dílo. Povedlo se nám navázat spolupráci s rodinnou italskou čokoládovnou, která nám dodává výběrovou karamelovou bílou čokoládu. Tu rozpouštíme v krému z pražených arašídů, dohromady je to poezie.

Ze sportovní výživy je to pak Natural Whey  v jahodové příchuti. Ten piju každý den. Je to na českém trhu nebojím se říct unikátní protein – pokoušeli jsme se vytvořit špičku mezi proteiny a myslím, že se nám to povedlo. Ultrafiltrovaný syrovátkový izolát jsme ochutili práškem z mrazem sušených jahod a pro lepší stravitelnost jsme přidali i trávicími enzymy. Chutná perfektně a je naprosto bez použití chemie, aromat nebo sladidel.

6. Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Velké :). V září budeme spouštět řadu výživy do ketodiety, které po nás chtěla hlavně dámská klientela nebo třeba vlastní značku sportovního oblečení. Také bychom se chtěli klientům ještě více přiblížit, plánujeme tedy kamenné pobočky. V rámci poboček budeme poskytovat také výživové poradenství, protože velká spousta našich zákazníků se nás ptá, jak protein správně používat, jak správně zhubnout nebo naopak nabrat svaly. My bychom jim v tomto chtěli co nejvíce pomoct a k tomu je potřeba osobní kontakt.

7. Máte nějaký vzkaz na závěr?

Jsem opravdu rád, že má v Česku tolik lidí chuť na sobě pracovat. Rád bych jim vzkázal, ať to nevzdávají, protože výsledky přicházejí postupně a někdy velmi nenápadně.

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Rozhovory | Přidáno: 18.08.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio