Má smysl pít alkalickou vodu?

Má smysl pít alkalickou vodu?

Standardní kohoutková voda má neutrální nebo mírně kyselé PH a její hodnoty oxidačně redukčního potenciálu (ORP) jsou kladné, tedy oxidační. Přitom tělo by ocenilo přesný opak! Zásadité pH je důležité pro neutralizaci volných radikálů a záporné ORP pro aktivaci regeneračních schopností vody v těle.

Volné radikály se v těle tvoří přirozeně a hrají roli při ochraně před bakteriemi a viry. Vlivem stresu, špatné stravy a nedostatku pohybu se ale stává, že se jich tvoří nadbytek. Aby měly přebytečné volné radikály co dělat, napadají pak i zdravé buňky a zvyšují riziko růstu nádorů nebo Alzheimerovy choroby. 

Alkalická voda má oproti ne-alkalické silné antioxidační účinky a vzhledem k tomu, že se dá pít každý den, představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se chránit před vážnými nemocemi. Pro každodenní pití se doporučuje pH 8,6. 

Jak si opatřit alkalickou vodu?

Balenou alkalickou vodu nelze nikde koupit, protože své vlastnosti si dokáže udržet maximálně 36 hodin. Můžete si ji ale připravovat doma! Máte dvě možnosti: nechat si na vodovod namontovat ionizátor nebo si pořídit nově dostupné ionizační konvice. Oproti vodovodním ionizátorům jsou levnější o několik desítek tisíc a přitom udělají stejnou službu. 

4

Jak ionizační konvice funguje?

Ionizační konvice se používá úplně stejně jako rychlovarná. Nalijete do ní vodu z kohoutku a spustíte program, který trvá 4 minuty. Výsledkem je studená voda vámi požadovaného pH. Kromě alkalické vody se v odděleném zásobníku vytvoří i kyselá voda (acidická). I ta má mnohé využití a byla by škoda ji vylít. 

alkalická vs. kyselá voda

Stříbrná voda místo antibiotik

Konvici Aquator lze pořídit samostatně nebo společně s doplňkovou elektrodou, která obohatí vodu o stříbrné ionty. Stříbrná voda dokáže v těle zahubit více než 650 mikroorganismů včetně virů, zatímco tradiční antibiotika jen 5-10 druhů bakterií! 

Velkou výhodou je, že oproti antibiotikům je stříbrná voda přírodní, nenarušuje střevní prostředí, je bez chuti i zápachu. Dá se použít při nachlazení, chřipce, alergiích, angíně a různých zánětech včetně revmatu. O vhodné koncentraci je vhodné poradit se s lékařem nebo si přečíst odbornou literaturu.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 18.02.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio