Mít žaludek v pohodě

Mít žaludek v pohodě

 Zhruba 50% populace se dlouhodobě potýká s problémy, jako jsou bolesti břicha, říhání, plynatost, křeče, ledvinové kameny, průjem či zácpa. K lékaři je však dovede zpravidla až strach ze závažného onemocnění, a někdy ani to nevzbudí dostatečnou hrůzu, která někoho donutí se sebou něco dělat. Zažívací obtíže jsou jednou z nejpodceňovanějších poruch, stejně tak jako samotná péče o to co jíme, kdy jíme a jak často jíme. Lidé jsou uspěchaní, a nemají čas věnovat pozornost správnému jídelníčku a péči o své trávící ústrojí. Většina se tak uchýlí k ne zrovna prospěšnému stravování, nebo zkrátka nejí téměř vůbec. A žaludek chátrá.

Žaludek v pohodě - Herbavis.cz

Potíže, které se týkají trávicí soustavy se označují jako funkční dyspepsie. Příznaky takovéto dyspepsie jsou většinou bolesti kratšího či déletrvajícího charakteru. Jedná se o souhrn řady obtíží, které se vyskytují v různých kombinacích, a mohou mít celou řadu příčin. Symptomy této poruchy jsou například nechutenství, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, neurčité bolesti v břiše, pocity plnosti žaludku a střev, nadměrná plynatost a odchod plynů, poruchy stolice (zácpa, průjem), přičemž pacient nemusí trpět všemi těmito příznaky, stačí kombinace dvou či tří.

Příčinou takovéto poruchy mohou být nejrůznější disbalance, zejména nevhodná strava či absence jakéhokoliv stravovacího režimu. Kontraindikaci stanoví také užívání některých druhů léků či nejrůznější hormonální poruchy a v neposlední řadě také časté psychické zátěže. Dlouhodobé zanedbávání vlastního těla a podceňování prvních příznaků obtíží často vede k onemocněním, které vyžadují užívání léků, které ostatně samy k zdravému tělu nemusí vůbec přispívat. Většinou se totiž zabýváme léčbou následků a nikoliv jejich příčiny.

pastedGraphic.png

 A při tom lze jak krátkodobé, tak i dlouhodobé trávící potíže léčit pomocí bylin, jako je Aloe vera či Sangre de drago, které skvěle korespondují zejména s peruánskou bylinkou s názvem Chanca Piedra. Název Chanca piedra v překladu znamená „roztříštěný kámen“ či „lomikámen“, čímž již napovídá, že se jedná o účinný lék při léčbě trávícího traktu a tato divoce rostoucí tropická rostlina je hojně využívána zejména v lidové medicíně Jižní Ameriky jako prostředek k léčbě žlučníkových a ledvinových kamenů.

Chanca piedra - surovina - autorská práva - Herbavis.cz

Vyskytuje se v deštném pralese Amazonie a ostatních tropických oblastech, včetně Baham, Indie a Číny a lze na ni narazit dokonce na Floridě či v Texasu. Pro léčebné účinky se využívá nadzemní část rostliny. Odvary z Chancy Piedra působí jako diuretikum, stimulující tvorbu žluči a tím zlepšující trávení. Chanca piedra je také známá svým širokým spektrem účinků na zažívání obecně. Kromě podpory močových cest má vliv také na rovnováhu pH žaludku, a svou antioxidační funkcí podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Dále podporuje metabolismus tuků a normalizuje úroveň krevních tuků. Velké obliby dosáhla také díky schopností regulovat průběh a intenzitu menstruace, premenstruačního syndromu, a také napomáhá normalizaci doprovodných symptomů menopauzy.

Chanca piedra - peruáská bylina - Herbavis.cz

 

 Zapátrat po ní můžete například v internetovém obchůdku rodinné firmy Herbavis, která nabízí širokou škálu bylinek, které jsou lékaři doporučovány jak preventivně tak při nejrůznějších zdravotních potížích, u kterých není vždy nutné hned zasahovat léky. Stačí se spolehnout na přírodu, která je tady ostatně našemu zdraví k dispozici již po celá staletí.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 30.05.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio