Chilli papričky a jejich blahodárný vliv na lidské zdraví

Chilli papričky a jejich blahodárný vliv na lidské zdraví

Konzumování chilli není jen moderní záležitostí. Oblibě se totiž těšilo už tisíce let před Kristem. A že si chilli papričky získaly své fanoušky jen pro svou pikantní chuť? Ne! Lidé si totiž všimli i jejich významných zdravotních benefitů. A které to jsou?

Posilují imunitní systém a pomáhají překonat nachlazení

Ačkoliv to možná slyšíte poprvé, chilli papričky obsahují obrovské množství vitamínu C. Ukrývají ho tolik, že před nimi najdete pouze citrusy. Kromě toho jsou chilli papričky bohaté na antioxidanty a další vitamíny. Takový imunitní koktejl je skvělou prevencí proti nachlazení nebo alespoň dokáže jeho trvání zkrátit.

Chrání srdce

Máte pocit, že konzumace chilli musí být pro tělo škodlivá a určitě nesvědčí srdci? Jste na omylu! Důkazem je i italská studie, která obletěla internet rychlostí blesku. Trvala osm let a z jejího závěru vyplývá, že lidé, kteří konzumují chilli, skutečně snižují riziko infarktu a mrtvice, a to zhruba o polovinu.

Dokáže snížit horečku

Potit se, potit se, potit se. Jen tohle skutečně funguje, pokud potřebujete srazit horečku. O chilli je známé, že se po jeho konzumaci člověk skutečně zapotí. I proto je už od dávných dob v některých asijských zemích využíváno právě ke snižování horečky.

Najděte si mezi chilli papričkami svého favorita

Se zdravotními benefity chilli ještě nekončíme. Možná teď ale přemýšlíte, jak chilli konzumovat, abyste z jeho účinků těžili co možná nejlépe. Ne každý je totiž natolik otrlý, aby si ráno k chlebu s máslem zakousl celou papričku.

Vyzkoušejte set chilli koření

Ideálním řešením je set chilli koření od Hot Chip. Díky němu budete moci ochutnat chilli prášek různé pálivosti a najít si svého favorita. Navíc díky němu navštívíte několik zemí světa. Ampulky s chilli kořením totiž nabízí papričky ze všech koutů planety a podpoří nejen vaše zdraví, ale také jedinečnou chuť připravovaného pokrmu.

Kromě toho je dostanete v praktickém dřevěném stojanu. Stanou se tak krásným doplňkem vaší kuchyně nebo budou ideálním dárkem. Darovat zdraví je navíc to nejlepší, co můžete udělat. Než tak ale učiníte, pojďte se s námi přesvědčit o dalších benefitech chilli.

MS_08086

Pomáhají při hubnutí

Sníst chilli papričku a ztratit pár kilo na váze? To by bylo opravdu skvělé. Tak to ale samozřejmě nefunguje. Nicméně chilli papričky skutečně dokáží s hubnutím pomoci! A jak to dělají?

Odpovědí je kapsaicin, tedy účinná látka v chilli, která může za jeho pálivost. Ta dokáže redukovat chuť k jídlu, ale také nastartovat váš metabolismus. Když k tomu přidáte pohyb a uděláte nějaké změny v jídelníčku, úbytek na váze se dostaví snáze.

Zlepšuje náladu a zvyšuje libido

Konzumace chilli se pojí i s jednou velmi příjemnou záležitostí a tou je uvolňování hormonů štěstí. Těmi jsou serotonin a dopamin. Proto můžete po konzumaci chilli cítit opojné pocity a dobrou náladu. Tato skutečnost pak podporuje i vyšší sexuální apetit.

Mírní bolest

Jakmile se kapsaicin dostane do těla, tělo začne reagovat uvolňováním adrenalinu a endorfinu. A právě to utlumí vnímání bolesti. Chilli je proto v mnoha zemích světa vnímáno jako účinné přírodní analgetikum.

Chilli nemusí být jen paprička nebo koření

Podpořit své zdraví je opravdu jednoduché. Pokud chcete ale zkusit i něco jiného než jen chilli koření, pak zkuste imunitní chilli balíček. V něm totiž najdete nejen chilli prášek, ale také mnoho skvělých pochoutek s chilli. A na co se můžete těšit?

Hot Chip představuje imunitní chilli balíček

Když se spojí chuť chilli s dalšími prémiovými ingrediencemi, vzniknou jedinečné produkty, které si zamiluje i ten, kdo chilli příliš neholduje. V balíčku najdete:

MS_08242-2

- Chilli med: Med je sám o sobě účinný ranhojič. Spolu s chilli má pak nejen skvělou chuť, ale i silnější léčebné schopnosti.

- Pomerančový chilli džem: Výběrové pomeranče plné vitamínu C spolu s chilli skvěle posílí vaši imunitu.

- Jerky Chipotle a Chilli and lime: Tahle svačinka plná proteinu dodá energii na cestách. Díky chilli navíc skvěle chutná.

- Strips Limed Habanero: Zdravá a skvěle vychucená svačina na výlety i dlouhé dny.

- Aleppo vločky: Chilli vločky střední pálivosti, které se budou hodit ke sladkým i slaným jídlům.

- Chilli prášek z Green Jalapeno a Scotch Bonnet: Chilli prášek se dá přidat do polévek, salátů i klasických jídel. Oba přináší jedinečnou chuť i charakteristickou úroveň pálivosti.

- Sušené papričky Bird’s Eye: Papričky, které vynikají střední pálivostí.

- Kiwi Sirup: V létě vychlazený jako ideální osvěžení, v zimě naopak mírně zahřeje. Sirup je jemně pálivý, takže primárně si vychutnáte chuť ovoce s jemnou pálivostí.

- Proteinové tyčinky s karamelovou a jahodovou příchutí: Tyčinky jsou vyráběny za studena, takže neztrácejí své nutriční hodnoty. Vychutnáte si tak dokonalou chuť jahody a karamelu s mírnou pikantností.

- Oříšky v těstíčku: Neskutečně návykové! Tyto oříšky se doma nikdy moc dlouho neohřejí, vyladěná chuť těstíčka a oříšků v kombinaci s chilli tvoří dokonalou kombinaci na chroupání.

- Hot-Chip Challenge: Nejpálivější chips světa pro všechny, kteří milují výzvy. Jeho konzumací můžete pokořit hranici nejpálivější papričky světa.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 05.10.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio