5 důvodů, proč jste stále bez energie

5 důvodů, proč jste stále bez energie

Také  s láskou vzpomínáte na ty dny, kdy pro vás ranní budíček nebýval problém, pracovní dobou jste prosvištěli plní energie a ještě jste stihli zajít s přáteli po práci na večeři? Tyto dny jsou pryč, každé ráno se nemůžete vyhrabat z postele a po práci svůj volný čas protrpíte až do milované postele? Vezměte si svou energii zpět!

sleep

  1. Prvním důvodem, proč jste bez energie, bývá většinou vaše zaměstnání. Pokud je toho na vás navaleno hodně nebo nedokážete vypnout a i po pracovní době se vám hlavou neustále honí úkoly na zítřek, je na čase se to naučit. Zkuste lekce jógy, meditace, zkrátka jakéhokoliv body and mind cvičení, při kterém se máte soustředit pouze na sebe a své tělo.
  2. Jistě, káva povzbuzuje, ale všeho s mírou. Pokud je vaše denní dávka kofeinu do 200 mg, je vše v pořádku. Pokud však konzumujete 300 – 400 mg kofeinu denně, může narušovat váš spánkový cyklus, který se tak nedostane do hluboké spánkové fáze, ve které si tělo nejvíce odpočine. Vy se tak probouzíte naprosto vyčerpaní i po osmihodinovém spánku.
  3. Mnoho lidí má ve zvyku po náročném stresu plném dnu vypnout u sklenky vína či piva. Mějte ale na paměti, že i alkohol si hraje s vaším spánkovým cyklem, stejně jako kofein.
  4. Jíte zdravě, pravidelně cvičíte a stále se cítíte unavení? Je na čase přehodnotit váš tréninkový plán. Možná si nakládáte příliš mnoho tréninků a vaše tělo se tak nestíhá regenerovat. Dejte si vždy alespoň jednou za dva tréninkové dny volno a odpočívejte.
  5. Pokud je váš problém s únavou dlouhodobějšího rázu a zkusili jste již téměř vše, je na čase zajít si k lékaři. Můžete mít rozhozené hormony, poruchu štítné žlázy a vše se půjde dát vyřešit.

 

 

 

 

 

 

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Tipy | Přidáno: 26.11.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio