5 mýtů o hubnutí, které vás brzdí!

5 mýtů o hubnutí, které vás brzdí!

Jíte zdravě (většinu času), cvičíte často – ale stále není vidět výsledek, v jaký jste doufali? Když máte pocit, že děláte vše dobře, ale nic se nemění …

Mýtus 1 : Váha nelže

Váha může klamat, proto nikdy při hubnutí nevsázejte pouze na číslo, které se vám ukáže na váze! Pokud hubnete pomocí vyváženého jídelníčku, kardia a silového tréninku, je zcela normální, že váha dolu nepůjde, ale míry ano! Na vaši váhu má také velký vliv množství vody v těle, obsah vlákniny v těle může také tělesnou váhu ovlivnit. Volnejší a užší pas je to, co chcete, nebo to snad děláte pro menší číslo zobrazené na váze?:)

Mýtus 2: Stačí najít tu správnou dietu

Tento myšlenkový směr je velký omyl, žádná dieta nemusí práve vašemu tělu vyhovovat. Každý metabolismus je jiný a na potravu reaguje zcela odlišně. Nejlepší způsob je tvrdou prací, trpělivostí a snahou dojít k poznání vašeho metabolismu a dosáhnutí uplného porozumění vašemu tělu. Stravovat se z čerstvých surovin a vyhýbat se zpracovaným polotovarům  a fastfoodům.

Mýtus 3: Cvičení nepomáhá

Samozřejmě, zhubnout se dá i bez cvičení, ale trvá to pomaleji a spíše ztratíte svalovou hmotu a radost ze života. Pravidelné cvičení vám dodá energii a skvělý pocit, za který se svému tělu budete chtít odměnit pořádným, kvalitním a čerstvým pokrmem! A navíc, každý vybudovaný sval, dokáže znatelně podpořit metabolismus spalování tuků!

Mýtus 4: Zůstat zaneprázdněn mi pomáhá zhubnout

Pokud si myslíte, že tím, že budete v jednom kole, snížíte riziko toho, že sáhnete do lednice po něčem, po čem nemáte, tak vás vyvedu z omylu. Být pořád v jednom kole znamená vyšší pravděpodobnost produkování stressového hormonu kortizolu do krve a tento hormon podporuje zvýšování tělesné hmotnosti. Což pochopitelně nechcete. Navíc každé jídlo, které během dne sníte, byste se měli snažit co nejvíce vnímat a být při něm naprosto v klidu.

Mýtus 5: Malé chuťovky se nepočítají

Nezapomeňte si hlídat vše, co za celý den sníte. Cesta kolem ledničky, která končí tak, že si zacpete mlsnou pusu plátkem vašeho oblíbeného sýru, by se také měla počítat jako jídlo. Spousta lidí dělá velkou chybu v tom, že si hlídají 5-6 velkých jídel, které během dne snědí, ale na tyto drobné chuťovky už zapomínají.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 20.06.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio