5 přikázání pro silnou imunitu

5 přikázání pro silnou imunitu

Imunitní systém je nezbytně důležitý, jedná se totiž o komplexní systém buněk, orgánů a tkání, které díky vzájemné spolupráci trvale chrání naše tělo před infekcemi, viry a mnoha dalšími vlivy z vnitřního i vnějšího prostředí.

Imunitu můžete zlepšit hned několika způsoby, nás však ale nejvíce zajímá strava a zdravý styl života. Nehledejte v tom nic světoborného, pro základní podporu imunity stačí jíst dostatek ovoce a zeleniny, rostlinných bílkovin, celozrnných obilovin a zdravých tuků tzn. potraviny se zdrojem omega-3 mastných kyselin apod.

5 přikázání, které efektivně posílí Vaší imunitu:

1. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek

Alespoň 7 hodin nepřerušovaného spánku, před spaním nekoukat do mobilu, nejíst a nepít alkohol!:)

2. Vyhýbání se cukru

Cukr nám nepřináší vůbec nic dobrého, spíše naopak. Cukr dokáže imunitu oslabit, nedělá dobře střevům.

3. Nepít alkohol 

Alkohol poškozuje játra, ničí střevní mikrobiom, oslabuje plíce, jedná sklenička vína by ale vadit nemusela:)

4. Kompenzace stresových situací

Meditace, dechové cvičení nebo jen příjemný rozhovor s kamarádem, rodinou či terapeutem.

5. Dostatek výživných potravin

Zelenina, ovoce, rostlinné bílkoviny, celozrnné obiloviny, ryby a ořechy

Poté, co splníte všech 5 kroků mohou přijít na řadu doplňky stravy, které podporu imunity efektivně podpoří, nikdy se na ně však nespoléhejte jako na jediné.

Po čem tedy šáhnout? 

Nejlepší je vybrat takový doplněk stravy, který je složený z více vitamínů a minerálů a komplexně tak působí na posílení imunity. Tedy např. Revital Max – Imunita – Vitalita – Prevence který obsahuje unikátní směs vysoce účinných látek a zvyšuje tak přirozenou obranyschopnost organismu. Snižuje míru únavy a podporuje vitalitu, brání buňky před oxidačním stresem a působí preventivně před viry a bakteriemi.

Důležité jsou také antioxidanty, které dokáží očistit tělo od toxinů a škodlivých látek. Zde tedy stojí za zmínu Revital Max – Detoxikace – Antioxidanty Směs: Inulinu, Chlorelly, Acai, Aloe Vera, Ostropeřce, Zelené kávy a Lecitinu která má vysoce antioxidační a detoxikační účinky, přispívá k ochraně organismu před oxidačním stresem a účinně zbavuje tělo nečistot.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 28.07.2021 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio