6 potravin, které skvěle hydratují organismus.

6 potravin, které skvěle hydratují organismus.

Dodržovat pitný režim je velice důležité, v letním období to platí ještě 2x tolik! V tomto článku vám poradíme, jaké potraviny v sobě obsahují velké množství vody a pomohou vám tak s dodržením pitného režimu!

Mnoho druhů ovoce a zeleniny obsahuje velký podíl vody, v případě melounu a okurky vás asi ničím nepřekvapíme ale náš poslední tip jste určitě nečekali a zcela jistě vás velice zaskočí.

Salátová okurka:

Okurka obsahuje zhruba 95 % vody a také obsahuje velký podíl draslíku, který působí příznivě na hypertenzi. Příznivé účinky má okurka také na pleť, často se používá v podobě pleťové masky!

Vodní meloun

Meloun obsahuje až 91 % vody! I když je meloun sladký a chutná jako ovoce, biologicky vzato, jde o zeleninu blízce příbuznou právě okurce. Je bohatým zdrojem vitamínu C, betakarotenu a pomáha s detoxikací organismu.

Jahody

Jahody obsahují 90 % vody. V tom nejčerstvějším stavu jahody obsahují vysoké množství vitamínů A, B, C a E. Pojídání jahod prospívá i vašemu krevnímu oběhu, vylučování a je skvělou prevencí vzniku žlučových a ledvinových kamenů.

Římský salát

Pokud hledáte zdroj vody který se hodí k fláku grilovaného masa, římský salát je jasná volba. Obsahuje vysoký podíl vlákniny, dostatek železa, zinku či draslíku. Organismus hydratuje díky 95 % obsahu vody.

Cuketa

Cuketa je další zeleninový zázrak s obsahem vody kolem 95 %. Krom hydratace také prospívá očím díky látce zvané lutein. Ačkoli se v gastronomii používá častěji tepelně upravená, skvěle chutná i za syrova, například jako přísada do salátu, zkuste to!

Květák

Květák je určitě největším překvapením, při jeho konzistenci by člověk neřekl, že obsahuje 92 % vody! Je skvělým zdrojem vitamínu C, draslíku a udržuje ve skvělé kondici srdce a cévy, jen ho zkuste pozřít jinak než obalený ve strouhance a utopený ve fritéze:)

 

 

 

 

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 08.09.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio