Bór jako životně důležitý stopový minerál

Bór jako životně důležitý stopový minerál

Velice často opomíjený stopový minerál, který je obsažen v živých organismech, má velice pozitivní vliv na řadu jeho funkcí. Až v nedávné době se začalo o Bóru více psát a mluvit, začali se tvořit vědecké studie, které mají velice zajímavé výsledky.

Co se v článku dozvíte:

1. Vliv bóru na lidský organismus

2. Jak bór efektivně doplňovat

3. Pro koho je doplňování bóru vhodné

1. Vliv bóru na lidský organismus

Dostatečný příjem bóru dokáže v těle zvýšit produkci a aktivitu vitamínu D, hořčíku a steroidních hormonů, které výrazně ovlivňují správný metabolismus vápníku a snižují demineralizaci kostí. V našich kostech se nachází 99 % vápníku obsaženého v lidském těle a právě při nedostatku bóru dochází ke zvýšenému uvolňování vápníku a k řídnutí kostí, kloubů a zubů, čímž dochází k snížené pevnosti a zvýšení rizika řady onemocnění kostí a kloubů např. osteoporózi a nebo zvýšené kazivosti zubů.

Vápník který se z těla uvolní je z těla vyloučen, může se také ale stát, že uvolněný vápník se někde v těle usadí a může nám způsobovat problémy, právě správné množství bóru, dokáže v těle tento nesprávně usazený vápník rozpustit a z těla vyloučit. Jako nejčastější problémy při nesprávném usazování vápníku jsou uváděny: zvápněné cévy, ostruhy na patách, osteofyty, vápenaté usazeniny na páteři, karpální tunely, ztuhlost svalů, vápníkové ledvinové a žlučníkové kameny.

Dále také bór zlepšuje mozkovou aktivitu, díky odvápňování nervových spojů a tím zvyšuje jejich průchodnost. Důsledkem toho pak dochází ke zvýšení vysoko-frekvenční elektrické aktivity mozku, což vede ke zlepšení duševní bdělosti, psychomotorických schopností, motorické rychlosti a obratnosti a krátkodobé paměti.

Zlepšuje také vstřebatelnost hořčíku do kostí, přibližně 60 % hořčíku se nachází v kostech a zubech, kde je nezbytný pro funkci klíčových enzymů pro metabolismus vápníku. Hořčík je velice důležitý pro přenos nervových vzruchů, snížení křečí, zlepšení svalové a srdeční kontrakce, reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi a celkové podporuje imunitní systém.

2. Jak bór efektivně doplňovat

Zdrojů bóru je hned několik, ať už jde o ovoce, zeleninu nebo ořechy, menší množství bóru obsahují také ryby, maso a mléčné výrobky. Pokud ale chcete mít dokonalý přehled o tom, zda máte bóru opravdu dostatek, je vhodné šáhnout po kvalitním doplňku stravy. My jsme měli to štěstí a narazili jsme na firmu www.bormag.cz

IMG_3517 kopie

Jejich revoluční produkt Bormag Osteo + je unikátní kombinací bóru, hořčíku a vitamínu C ve formě zabraňující nežádoucímu uvolňování vápníku z klíčových orgánů lidského těla ( kosti, páteř, klouby a zuby)

Hlavní účinky Bormag Osteo +

Pevnost a pružnost kostí a kloubů

Přispívá k udržení dobré kondice kostí a kloubů, pomáhá obnovit správný metabolismus vápníku v těle.

Ochrana před oxidativním stresem

Bormag Osteo + chrání buňky před vznikem oxidativního stresu a pomáhá stabilizovat hladinu volných radikálů, díky tomu snižuje rizika vzniku zánětů a také zpomaluje stárnutí pohybového aparátu.

Rozpuštění usazeného vápníku

Vápník který se v těle rozpustí se často usadí ne nežádoucích místech, opětovnou korekcí metabolismu vápníku a jeho rozpuštěním se BORMAG Osteo + podílí na udržení správného pohybu.

Udržení zdravých svalů bez křečí 

Hořčík obsažený v přípravku BORMAG Osteo + společně se správným využitím vitamínu D vedou k podpoře správné funkce svalů, a tedy ke zmírnění nepříjemných křečí.

3. Pro koho je Bormag Osteo + vhodný?

Sportovci a lidé s namáhaným pohybovým aparátem 

Žijete aktivní život, plný sportovních aktivit a chcete předejít zraněním, které mohou být spojené s opotřebením těla či přetrénováním? Pak byste se o své tělo měli starat! BORMAG Osteo + vám pomůže udržet tělo ve zdraví a fit do vysokého věku.

Senioři 

S přibývajícím věkem dochází k takzvanému „řídnutí kostí“, bolesti kloubů, opotřebování zubů a dalších tělesných systémů a tkání. BORMAG Oseto + tělu dodá prospěšné látky, které vám pomohou udržet se v dobré kondici!

Myslete na své tělo a užijte si své stáří. BORMAG Osteo + vám pomůže.

Aktivní lidé v produktivním věku 

Díky svým účinkům může být přípravek BORMAG Osteo + prospěšný lidem, jejichž pohybová soustava je vlivem nedostatečného metabolismu vápníku vystavena rychlejšímu opotřebení.

Odkaz na BORMAG Osteo +

IMG_3430 kopie

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 07.12.2021 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio