Jak efektivně podpořit své klouby

Jak efektivně podpořit své klouby

Cítíte občas bolest kolene, ramen či zad? Chcete tento problém vyřešit pomocí kloubní výživy a nevíte, jakou vybrat? Jste tady správně.

Na trhu kloubní výživy najdete několik produktů hlásajících zázraky pro Vaše klouby. Jsou opravdu účinné? Nebo jen vyhazujete peníze z okna za nefungující placebo. V dnešním článku si řekneme, které látky by měla kloubní výživa obsahovat a v jakém množství. Naše klouby, šlachy a vazy si totiž zaslouží tu nejlepší péči. Přeci jenom plní záslužnou činnost. Po celé dny, měsíce i roky tlumí a reaguji na vnější vlivy našeho aktivního života.

A že jim dáváme zabrat. Dlouhé výšlapy či vyjížďky na kole, zvedání těžkých věcí, běhání do schodů, aktivní sport, různá uklouznutí, pády a nárazy. Klouby a vazy fungují jako tlumiče v případě nečekaných událostí (a pádů), jindy jako pomocné páky ke zvednutí a zdolání překážek či těžkých břemen. Stejně, jako se po čase opotřebí součástky ve Vašem autě, tak se opotřebovávají i klouby. Pokud ale víme jak o klouby a vazy pečovat, můžeme prodloužit jejich trvanlivost o dlouhou dobu.

Tento článek bude sloužit jako Váš rádce.

Až budete shánět doplněk stravy či preparát na bolest kloubů, ujistěte se, že obsahuje většinu látek uvedených níže. Vybrali jsme nejlepší látky prokazatelně snižující bolestivost kloubů a zlepšující jejich funkci. Každá z nich má na seznamu své zasloužené místo a její účinky potvrzují vědecké studie. Pro snazší orientaci jsme u každé látky napsali i její doporučené dávkování.

Knee Pain

Pojďme si je představit.

Pokud hledáte komplexní přípravek, šáhněte po Artro gold

Jedná se o nejkomplexnější kloubní výživu, vytvořenou pro zdravou podporu kloubů a pojivových tkání. Tento doplněk patří svým složením mezi nejlepší na trhu. Obsahuje 17 účinných látek, které se postarají o správný chod vašich kloubů. Je slazen stévií, takže neobsahuje zbytečné cukry navíc a zároveň skvěle chutná!:)Více informací najdete zde: https://www.nuvys-nutrition.cz/eshop/artro-gold/c-445.xhtml

Glukosamin

Látka glukosamin je čistě přírodní a získává se z korýšů a měkkýšů. Jedná se o jednu z nejvíce studovaných látek na podporu zdraví kloubů a v boji proti kolenní osteoartróze. Pravidelné užívání glukosaminu (v sulfátové podobě) bojuje s bolesti kolene způsobené osteoartrózou. Efekt této látky je porovnatelný s léčivem Paracetamol. Na rozdíl od uvedeného analgetika však nemá Glukosamin žádné vedlejší účinky (tlumení emocí, kožní alergie atd.).

Glukosamin sulfát snižuje degradaci kolagenu v kloubech a příznaky osteoartrózy. Pomáhá vázat vodu a tím zlepšuje pružnost chrupavky i pohyblivost kloubu. Glukosamin bohužel nefunguje u všech stejně. Menší část lidí je vůči jeho účinku imunní a snížení bolestivosti nezaznamenají. Dle studií je nejúčinnější denní dávkování 1,500 mg – 2,000 mg Glukosaminu sulfátu Více o látce Glukosamin se můžete dočíst zde: https://www.nuvys-nutrition.cz/eshop/glukosamin-400g/p-992871.xhtml

Metylsulfonylmetan (MSM)

MSM neboli methylsulfonylmethan je organická a biologicky nejlépe vstřebatelná forma síry. V našem těle zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně, které jsou poté mnohem pružnější a odolnější. MSM výrazně zvyšuje zdraví kloubů, jejich flexibilitu a pohyblivost, zmírňuje zánět a tlumí bolest kloubů, proto se doporučuje užívat lidem, trpícím artritidou a jinými nemocemi kloubů. MSM je nejdůležitější látkou při obnovení účinku GSH – jednoho z přirozených „potlačovatelů“ bolesti a je to skutečný regenerátor kloubní chrupavky.

Optimální dávkování se pohybuje v rozmezí 500 mg – 1000 mg MSM za den. V případě velké bolesti a zdravotních obtíží se dávky zvyšují až na 3000 mg za den.

Více o látce MSM se můžete dočíst zde: https://www.nuvys-nutrition.cz/eshop/msm-400g/p-992872.xhtml

Chondroitin

Společně s glukosaminem tvoří účinnou kombinaci pro výživu kloubů a snížení bolesti.

Chondroitin ve formě sulfátu je polysacharid řazený mezi glukosaminoglykany. Je součástí chrupavky a jeho hlavní činností je zadržení vody a tím zajištění její pružnosti. Chondroitin se však nachází i v jiných pojivových tkáních v těle.

U chondroitinu je důležité vědět, že nástup účinku je postupný a projevuje se až po cca. měsíci užívání. Jeho účinek je však dlouhodobý a je možné jej na dobu 2-3 měsíců vysadit. V případě vážných problému s kloubní chrupavkou je však doporučováno jej užívat dlouhodobě. Nejlepší dávkování se doporučuje v rozmezí 300 mg – 500 mg za den. Více informací se dočtete zde: https://www.nuvys-nutrition.cz/eshop/chondroitin-sulfate-100g/p-992881.xhtml

Kolagen, Vitamín C a další

Další důležitou látkou pro silné klouby je kolagen, regenerující chrupavky kloubů a chránící pohybový aparát. Kromě dalších ověřených látek na silné kosti a klouby jako je vápník, hořčík, zinek, vitamín D3, bromelin nebo hyaluronát sodný nesmíme zapomenout na vitamín C. Ten je totiž nezbytný k v tvorbě kolagenu a pomáhá správnému formování chrupavek a vaziv, což vede k jejich omlazení a redukci bolestivost kloubů. Více o kolagenu zde: https://www.nuvys-nutrition.cz/eshop/new-hydrolized-collagen/c-65.xhtml

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 06.11.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio