Naše zdraví začíná ve střevech

Naše zdraví začíná ve střevech

Posílení činnosti trávicího traktu a snížení rizika nákazy

Jednou jsem v souvislosti s krevními skupinami četla článek o tom, že pokud konzumujeme nevhodné potraviny pro naší krevní skupinu, ve střevech se postupně vytváří jev podobný „husí kůži“. Přes změněnou střevní výstelku se potom do krve dostávají látky, které tam nepatří. Střevní výstelka, pokud je zdravá, slouží jako přirozená bariéra. Rozhoduje, které živiny se do krevního oběhu ze stravy dostanou a které ne.

V roce 2016 vědci objevili syndrom propustného střeva – podobného stavu, o kterém jsem kdy četla.

Problémem naší společnosti je, že jsme si zvykli na překombinované pokrmy. Lahodí chuťovým buňkám, ale mají další neblahé účinky na trávící trakt.

Proč záleží na stavu našeho trávicího traktu?

V první řadě, nadváhu nebo zdravotní problém nevyřešíte redukcí přijímaného množství jídla – to účinkuje jen chvíli. Jestli chcete trvalou změnu k lepšímu, měli byste změnit svoje zažité stravovací a mentální návyky.

Zánětlivé procesy ve střevech, které mají vliv na odolnost našeho organismu, podle mě vznikají i proto, protože nevhodně zvolenou stravu střevo vnímá jako něco cizorodého, proti čemu se mobilizuje imunitní systém. Aktivují se bílé krvinky a vytvoří zánět na „likvidaci“ nepřítele. Nekvalitní průmyslová strava tomu napomáhá. Pro lepší pochopení si to představuji podobně, jako když se do prstu zapíchne malá tříska a v průběhu hodiny je postižené místo zanícené. Když třísku nevytáhnete, prst se postupně dostane do horšího stavu. Soustavnou konzumací nevhodné a průmyslově zpracované stravy dosáhneme podobného efektu i ve střevě.

Antónia Mačingová -  Harmonické stravování

Záněty střev tak začínáme automaticky řešit léky, ale ten problém postupem času, pokud neodstraníme příčinu jeho vzniku, jen znásobí. Je potřeba změnit náš pohled na jídlo tak, abychom příjímali potraviny, které činnost trávicího systému posilní a ne oslabí. Moje knihy „Zhubněte jednou pro vždy 1, 2, 3,“ moji milí, už znáte. Tématu trávicího traktu se však věnuji i v kalendáři na rok 2020, který je plný vhodných receptů a můžete si ho u nás objednat z pohodlí domova.

Téma posílení imunity je aktuální a v současné situaci pandemie, kterou zažíváme v České republice, na Slovensku i ve světe. Koronavirus napadá plíce, proto je jedním z příznaků problém s dýcháním a dušnost. Pro plíce je párovým orgánem, který ovlivňuje jejich činnost, tlusté střevo.

Proto je vhodné udržovat ho v dobré kondici. Až 70 % imunity se údajně tvoří právě ve střevech. Měli bychom se nejen v těchto dnech zaměřit na správně zvolenou a kombinovanou stravu. Vhodně zvolená a kombinovaná strava spolu s pozitivně naladěným přístupem myšlení nám může posílit imunitu. Máme to, čemu věříme.

Moje harmonické stravování podporuje zdravou funkci tlustého střeva. Stále platí: správně zvolená strava = správná funkce trávicího, oběhového a vylučovacího ústrojí = zdravá krev = silnější imunita = menší riziko jakéhokoliv onemocnění.

Ve spolupráci s majiteli licence na výrobu a distribuci mojí stravy zabezpečujeme donášku jídel, které jsou připravené podle mých receptů a principů skládání jídelníčků. Při donášce jídel postupujeme podle nejvyšších hygienických kritérií (kontrola tělesné teploty, roušky, rukavice jsou samozřejmostí). Vy se tak vyhnete obchodům a styku s jinými lidmi a zároveň si zajistíte zdraví posilující stravu. Další 28 denní cyklus hamorinckého stravování začíná už 30. března. V nabídce máme bezlepkovou a vegetariánskou verzi. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet naší zdravou donášku je tu 7 denní program. Pokud se chcete o mém stravování a donášce dozvědět více, navštivte můj web www.macingova.com.

Antónia Mačingová -  Harmonické stravování

Základem je prevence jako trvalá změna stravování

Při celé virové situaci mne napadá, že nejdůležitější je vždy prevence. Neměli bychom měnit naší stravu jen v čase ohrožení, ale snažit se udržet si správnou skladbu jídelníčku vždy. Protože to má význam. Z mého pohledu se dá téměř každý zdravotní problém léčit změnou způsobu stravování. Člověk by měl ale být disciplinovaný a chápat, že návratem k původnímu způsobu stravování se vrátí i choroby.

Stav okolo koronavirusu nám ukazuje, že je nejvyšší čas přijmout zodpovědnost za celkový stav populace a nastolit změny v našem dosavadním přístupu k naší planetě. Věřím, že se lidé poučí a změní některé svoje postoje, abychom pro naši planetu nepředstavovali druh viru, kterého se zbaví jednou a navždy.

Antónia Mačingová -  Harmonické stravování

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 24.03.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio