Posilujte doma i bez činek

Posilujte doma i bez činek

Naše malé-velké špíčky nás dříve nebo později přimějí přemýšlet nad tím, že bychom chtěli vyměnit naše XXL plavky za ty super bikiny z časopisu, které vídáme na každém rohu. Což o to, bikiny koupit můžeme, ale ruku na srdce, kolik sezón nám budou ležet v šuplíku a my si další zimu řekneme, tohle léto si je obleču… a je tu další zima a další novoroční předsevzetí. Pravdou je, že to za nás nikdo neudělá, nikdo za nás neodcvičí, nikdo za nás nebude držet dietu. Sice by bylo super, kdybychom si otevřeli internet, do vyhledávače zadali „Náhradní Cvičenec“, vybrali si službu, zaplatili, půjčili někomu naše tělo na 6 měsíců a on nám ho vrátil v super kondici, jen si na sebe obléci ty parádní bikiny.

To, že s první myšlenkou na pohyb míříme do posilovny už dávno není tak úplně pravda. Pokud se necítíme na posilovnu nebo z jakéhokoliv důvodu nechceme nebo nemůžeme chodit do fitness centra, nevadí. Cestou je cvičení doma. Domácí cvičení, ač to nevypadá, může být stejně zábavné nebo i zábavnější než cvičení v posilovně. Ne-jen že cvičení doma je v současné době moderní, ale má mnoho výhod:

- naučíme se pracovat s váhou vlastního těla

- můžeme cvičit kdekoliv, kdykoliv a s kýmkoliv

- trénujeme vlastní vytrvalost a odhodlání

- nemusíme dojíždět do fitness centra

- a mnoho dalších

V současné moderní době existuje mnoho cest, jak cvičit doma. Počínaje sedy-lehy v obýváku, přes 30-ti denní výzvy až po tréninkové aplikace. Zlatá střední cesta a dobrá volba pro začátečníky je pořídit si trenéra. Moderní technologie nám umožňují přítomnost trenéra online. Spojení se s trenérem online a mít tak jistotu správnosti a efektivnosti cvičení je dobrá volba. 

Existují i možnosti, kdy s trenérem nemusíte být vůbec v osobním kontaktu, ale i tak vás povede k vysněným cílům. Například www.onlineworkout.cz nabízí Individuální tréninkové plány, které jsou vypracovány na základě vámi vyplněného dotazníku. Trenér vypracuje tréninkový plán a vše nahraje do video-manuálu, ve kterém vysvětlí techniku cvičení, takže jste si jisti, že cvičíte správně. 

Nejlepší cviky, pro domácí cvičení:

  • Jumping Jacks: Tímto cvikem se můžeme skvěle rozhýbat. Cvik je výborný nejen pro zahřátí, ale také pro kardiovaskulární trénink, pomocí kterého procvičíme celé tělo.
  • Dřepy: Tento cvik se zaměřuje na dolní část těla, především na stehna a zadeček. Je vhodný pro každého, bez ohledu na věk či kondici.
  • Kliky: Asi nejznámější cvik s vlastní váhou. Kliky si můžete ztížit například položením nohou na vyvýšené místo, nebo naopak ulehčit takzvanou „ženskou“ verzí
  • Výpady: Výpady jsou výborným cvikem k posílení kvadricepsů, zadečku a hamstringů. Provedení může být s i bez závaží. Obtížnost pak zvyšujeme počtem opakování. 

Být aktivní není v poslední době pouze pohnutka k tomu shodit přebytečná kila, ale v mnoha případech se to stává super životním stylem. Pravdou je, že cvičení je návykové. Nedodává pouze vytvarovanou postavu, ale uvolňující se endorfiny způsobují dobrou náladu a pozitivní mysl. Proto je mentální odpočinek v dnešní hektické době stejně důležité jako potřeba spánku nebo hydratace.

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 05.02.2021 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio