Znáte K-beauty a víte jaké používá kosmetické rutiny?

Znáte K-beauty a víte jaké používá kosmetické rutiny?

Korejská kosmetika, známá také jako K-beauty, je fenomén, který získal popularitu po celém světě díky své inovativnosti, kvalitě a rozmanitosti. K-beauty má dlouhou a bohatou historii, sahající až do starověké Koreje, kdy se ženy i muži starali o svou pleť pomocí přírodních ingrediencí, jako jsou rýže, med, byliny a květiny. V moderní době se K-beauty stala lídrem v kosmetickém průmyslu díky své schopnosti vytvářet nové a unikátní produkty, které splňují potřeby zákazníků. Některé z těchto produktů zahrnují například šnečí sliz pro hydrataci, perly pro rozjasnění, zelený čaj pro kontrolu mastnoty a propolis pro zklidnění a výživu pleti.

Jednou ze stálic na evropském trhu je značka MIZON a její mladší sestra VILLAGE 11 FACTORY od stejného výrobce. Nabízí širokou škálu produktů pro různé typy pleti a potřeby, od čisticích gelů, přes tonika, esence, séra, krémy, masky až po BB krémy a make-up. MIZON je populární svou řadou Snail, obsahující Mucin, který má regenerační, protizánětlivé a protistárnoucí účinky. A nebojte, šnekům se neubližuje. Pošimrají se na noze, sejme se sliz a zase se vrátí do trávy k ostatním.

mizon good bye blemish line

Řada Good Bye Blemish zase účinně bojuje proti aknózní pleti a vyhrála v prestižní soutěži Red Dot Award 2022. A slyšeli jste o rostlinném kolagenu nebo o Pupečníku asijském? Jde o třetí generaci kolagenu , výhradně veganského. Pupečník asijský nebo-li Tygří tráva (Centella asiatica), v kosmetice označovaná jako CICA, je známá asijská léčivka, schopná hojit rány a popáleniny, protože dokáže zvýšit přívod krve do postižené oblasti, zvýšit hladinu antioxidantů a podporovat produkci fibroblastů, buněk, které syntetizují kolagen. MIZON má celosvětově patentovaný komplex Cicaluronic. Obě tyto řady Phyto Kolagen i Cicaluronic jsou ryze veganské, značky jsou dermatologicky testovány a nejsou testovány na zvířatech. Obaly jsou vyrobeny z ekologicky šetrných a recyklovatelných obalů.

mizon cicalutonic line

K-beauty má mnoho výhod a vlastností oproti evropským kosmetickým značkám. Jednou z nich je důraz na péči o pleť jako základ krásy. Korejci používají vícekrokové rutiny péče o pleť, které se zaměřují na hydrataci, výživu a ochranu pleti pomocí jemných a přirozených složek. 

Kompletní rutina se skládá z:

 

  1. Odličování a čištění olejem: odstranění make-upu a jiné olejové nečistoty pomocí odličovací vody nebo oleje. Tím se uvolní póry a připraví pleť pro další čištění.
  2. Čištění pěnou: použití čisticího prostředku, který odstraní zbytky nečistot, jako jsou pot a prach. Tím se zajistí hloubková čistota pleti.
  3. Exfoliace: peeling nebo exfoliační prostředek, který odstraní odumřelé buňky kůže a vyčistí póry. Tím se zlepší textura a jas pleti.
  4. Tonizace: použít tonikum které hydratuje pleť a obnovují její pH. Tím se zvýší schopnost pleti absorbovat další produkty.
  5. Esence: aplikace esence, která je lehká a obsahuje vysokou koncentraci hydratačních, protistárnoucích a zlepšujících složek. Tím se podpoří obnova buněk a hydratace pleti.
  6. Sérum nebo ampulka: použít sérum nebo ampulku, které cílí na konkrétní problém pleti, jako jsou vrásky, akné, pigmentace nebo suchost. Tím se poskytne intenzivní péče a řešení pro pleť.
  7. Péče o okolí očí: cílem je pečovat o citlivou oblast kolem očí pomocí očního krému nebo masky. Zabráníte vráskám, tmavým kruhům a otokům.
  8. Zvlhčování: Osmým krokem je hydratovat pleť pomocí krému. Tím se udrží vlhkost v pokožce a zabraňuje jejímu vysoušení.
  9. Ochrana: Devátým krokem je chránit pleť před sluncem pomocí opalovacího krému nebo make-upu s SPF. Tím se předejde poškození pleti, stárnutí a rakovině kůže.
  10. Masky nebo speciální produkty: Desátým krokem je použít masky nebo speciální produkty podle potřeby. To může být například pleťová maska, noční maska, exfoliační maska, náplast na akné nebo maska pod oči. Tím se poskytne extra péče a zvlhčení pro pleť.

Říkáte si, to je složité, ale nemusíte dodržovat všech 10 kroků, stačí alespoň některé a ve správném pořadí. Třeba čistící pěna, toner, sérum, oční krém, krém a nakonec BBčko s UV faktorem.

Sestavte si svoji rutinu péče o pleť podle vašich preferencí a cílů a brzy bude vaše pleť dokonalejší, hladší, více pružná, sjednocená a bez problémů.. Tak na co ještě čekáte? Zkuste K-beauty a uvidíte rozdíl! Více najdete zde: https://www.mizon.cz

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 05.09.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio