Vitamín D3 –

Vitamín D3 – „sluneční“ vitamín

Výzkum okolo tohoto super vitamínu nás nikdy nepřestane udivovat. Vitamín D je důležitý, pokud jde o udržování zdraví a prevence před nemocemi. Početné studie dokazují, že vitamín D3 může snížit riziko běžných, ale i chronických onemocnění až o 60 %. Používá se k prevenci a řešení při těchto nemocech: osteoporóza, kardiovaskulární nemoci, deprese, infekce horních cest dýchacích, obezita, autoimunitní onemocnění, cukrovka a rakovina. Výzkum, který byl zveřejněný v magazínu European Journal of Clinical Nutrition zhodnotil, že „onemocnění citlivé na vitamín D představují více než polovinu celosvětové úmrtnosti.“

unnamed-1

I když pozitiva vitamínu D jsou známá už delší dobu, populace jako celek ho stále neužívá v dostatečném množství, i když je nezastupitelnou živinou. Vitamín D je s pomocí ultrafialového (UV) záření syntetizován v pokožce. Dalo by se očekávat, že léto plné slunce zajistí optimální hladinu vitamínu D. Když se natřete opalovacím krémem, abyste zabránili proniknutí UV paprsků, které způsobují rakovinu, taktéž bráníte přijímání vitamínu D. S rostoucí populací se zvyšuje i množství toxinů ve světě, což můžeme vidět na zvyšujícím se počtu onemocnění jater a ledvin. Zdraví těchto orgánů je klíčové pro výrobu 1,25 dihydroxycholecalciferolu – nejaktivnější formu vitamínu D.

Co se týká stravy, i když se vitamín D nachází v mléku, vaječných žloutcích a rybách žijících ve studených vodách, stále přijímáme nedostatečné množství těchto jídel na pokrytí denní dávky vitamínu D.

unnamed-2

Institut medicíny doporučuje v současné době užívání 600 IU jednotek vitamínu D denně s nejvyšší možnou hranicí dávkování 4 000 IU jednotek denně. Vzhledem k množství výzkumných prací je příjem 2 000 IU jednotek vitamínu D vynikající způsob jak zvednout hladinu vitamínu D v krvi.

Kvalitní doplněk výživy vitamín D3 je potřebný na zajištění optimálního množství a má prospěšné účinky na celkové zdraví organizmu. Nezapomeňte konzultovat zdravotní stav a doporučené dávkování doplňky výživy s vaším praktickým lékařem.

Dr. William B Grant uvádí, že zvýšení hladiny vitamínu D je „nejefektivnější způsob, jak snížit globální úmrtnost.“ Další důležitý bod je, že tabletky vitamínu D3 s obsahem 1 000 IU stojí spotřebitele přibližně 4 koruny denně. Jedná se o minimální cenu, která může zabránit chronickým, oslabujícím a smrtelným nemocem, které stojí spotřebitele a zdravotnictví milióny korun. Jen 4 koruny denně mohou udělat svět zdravějším místem na život.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 13.09.2016 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio