Dovolená bez výčitek! Jak si ji užít a nepřijít o štíhlou linii?

Dovolená bez výčitek! Jak si ji užít a nepřijít o štíhlou linii?

Dovolená se často stává kromě doby odpočinku také neřízenou „žranicí“. Jak ustát všechna nabízená nezdravá lákadla a udržet si štíhlou linii? A to hlavně na dovolené s all inclusive? Důležité je věřit sami sobě, že to zvládnete. Pak už se stačí držet pouze několika jednoduchých pravidel a je to. Hlavně si ale nezapomeňte přibalit pevnou vůli.

Jak docílit toho, abyste se z dovolené nevrátili s pěti kilogramy nahoře? „Důležité je se i mimo domov stravovat pravidelně, jíst 5x denně po cca 3 hodinách. Je nutné si hlídat také kvalitní pitný režim, do kterého ale nepočítejte kávu, alkohol ani slané polévky či mléko nebo slazené limonády. Měli byste se vždy zajímat o to, co jíte, a hlavně si správně rozložit jídlo v průběhu dne. Sacharidy zařazujte spíše dopoledne a k večeru je naopak uberte nebo vynechejte úplně a sáhněte po jídle bohatém na bílkoviny. A i když jste na dovolené, nezapomínejte na pravidelnou pohybovou aktivitu“, říká Martina Dvořáková, dietní koučka a hlavní výživová poradkyně KetoDiet, která má s náročným cestováním i krmením početné rodiny na dovolené bohaté zkušenosti. „Sama dobře vím, jak je na cestách leckdy obtížné se pravidelně a zdravě stravovat, proto mám vždycky v kabelce proteinovou tyčinku, ale také sáček našeho proteinového smoothie, které si můžu během pár minut v shakeru připravit“, doplňuje Martina.

martina-dvorakova-ketodiet-foto-outdoor

4 tipy, se kterými na dovolené o štíhlou postavu nepřijdete

1.   Nepodceňte cestu

Nasednout do auta s myšlenkou, že se někde na jídlo stavíte, není šťastnou volbou. Stravování na benzínkách a v rychlých občerstvení vaší štíhlé linii neprospěje. Nezapomeňte si tedy na cestu nebo třeba na celodenní výlet připravit zdravé svačiny. Nakrájejte si do krabiček zeleninu a ovoce. Pomažte si např. proteinový chléb lehkou pomazánkou a proložte drůbeží šunkou s vysokým obsahem masa nebo kvalitním sýrem. Pokud se chystáte na několikahodinovou cestu, nezapomeňte na chladicí box, ve kterém vám svačiny vydrží dlouho čerstvé.

proteinovy-croissant-KetoDiet

2.   Vyzrajte na all inclusive i švédské stoly

Využijte spousty skvělého jídla, která se vám nabízí. Výhodou all inclusive je, že máte téměř nepřetržitě k dispozici místní jídla, která si doma tak často nedopřáváte. K snídani si naložte čerstvé ovoce, které tu chutná mnohem lépe, a doplňte ho bílým jogurtem, nebo sáhněte po slané variantě – sýru či drůbeží šunce se zeleninou. Bílému a sladkému pečivu se vyhýbejte. Čerstvé ovoce a zelenina či domácí ovocná zmrzlina může být i skvělou svačinkou. K obědu a k večeři si pochutnejte na místních specialitách. A to hlavně rybách a mořských plodech. Na běžné přílohy zapomeňte a sáhněte po grilované zelenině nebo salátu s lehkou zálivkou. Skvělé také je, že máte celý den po ruce čistou vodu. Vypijte minimálně 3 litry denně a sladkým limonádám i tvrdému alkoholu se vyhněte. Z „drinků“ je mimořádně povolena sklenička piva nebo bílého vinného střiku.

ketodiet smoothie 2 pack 2

3.   Hýbejte se

Nepatříte mezi příznivce běhání po pláži? V tom případě plavte. Pokud jste na dovolenou vyrazili k moři nebo jezeru, máte skvělou příležitost si pravidelně, a to klidně každý den, zaplavat. Zkuste to hned ráno před snídaní, dokud ostatní spí, a hladinu budete mít jen pro sebe. Každý večer pak přidejte dlouhou procházku po pláži (nebo obchodech) a kilogramy navíc si domů nepřivezete.

ketodiet-balicek-proteinova-jidla

4.   Od pravidelného režimu neupouštějte

Jak jste se již dočetli v úvodu článku, pravidelnost nadevše platí i na dovolené. A to i když budete zrovna vyspávat déle, než jste zvyklí. „Ať už jste na dovolené nebo doma, stravování přizpůsobte svému dennímu režimu. Pokud vstáváte hodně brzy nebo naopak chodíte pozdě spát, určitě můžete zařadit ještě další jídlo navíc. Neměli byste ale nikdy jíst spát přejedení, ale ani hladoví. Ideálně jezte poslední jídlo přibližně 2 hodiny před spaním. Dokonalý univerzální návod ovšem neexistuje. Co vyhovuje jednomu, druhému nemusí. Někdo bude spokojený, bude-li jíst 3x denně a jiný si dopřeje klidně 6 menších porcí za den. Vždy je důležité, abyste se cítili dobře. Jen tak zvládnete nastavený stravovací režim dodržovat dlouhodobě“, vysvětluje Martina Dvořáková.

Už věříte, že na dovolené o štíhlou postavu nepřijdete? A pokud byste náhodou klopýtli, nic si nevyčítejte. I po dovolené se můžete pustit třeba do proteinové diety, se kterou se jednoduše vrátíte zpátky do formy.

Užijte si krásné léto bez výčitek!

Autor: Martina Doubravová | Rubrika: Jídlo Tipy | Přidáno: 13.06.2018 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio