Jak zhubnout do plavek ve 3 krocích, radí výživový poradce!

Jak zhubnout do plavek ve 3 krocích, radí výživový poradce!

Dieta sem dieta tam, pořád tápete jak konečně zhubnout, na výživového poradce nemáte peníze nebo jen prostě nechcete naletět nějakému lumpovi? Plavková sezóna se už kvapem blíží a vy pořád nevíte, kde a jak začít. Klíčem k úspěchu je jednoznačně dobré naplánování. Nechápu, že v dnešní době se najdou stále případy, kdy se člověk snaží zhubnout klasickou hladovkou! Nejen že hladovkou zhubnete jen do té doby, než zase začnete jíst, ale také si koledujete o zdravotní problémy, např. se žlučníkem apod. Takže shrnuto podtrženo, je potřeba mít dobrý plán, silnou vůli do začátku a základní dovednosti v kuchyni.

1. krok: zvládnutá psychika

Nejdůležitějším faktorem je určitě psychika! Člověk, který je věčně ve stresu, nemá na sebe čas a na jeho prvním místě před sebou samým, jsou jen povinnosti a zase povinnosti, má mnohem menší šanci v hubnutí na dobro uspět! Je třeba si v hlavě srovnat, proč to děláte, pro koho to děláte a jak si vážíte své tělesné schránky jako takové a hlavně, jak si vážíte svého zdraví! 

Je potřeba si uvědomit, že to neděláte pro okolí, neděláte to pro nikoho jiného, děláte to pouze sami pro sebe! To, že po vás budou pokukovat protějšky je už jen přidaná hodnota. Dále je také důležité pochopit, že to neděláte jen chvilkově, každý mluví o jojo efektu a nadává na něj, pokud svůj životní styl nezměníte na dobro, dostaví se jojo efekt po jakékoliv dietě! Což je naprosto logické a musí to tak být.

5 tipů, jak to nevzdat: článek zde

2. krok: zvládnutý jídelníček

Jídelníček vás musí bavit. Pokud si nastavíte jídelníček, ve kterém se ke každému druhému jídlu budete muset nutit, je předem jasné, že takto dlouho nevydržíte. Sestavte si tak svůj jídelníček z jídel, které máte rádi, věřte, že každé nezdravé jídlo se dá přeměnit ve zdravou bombu, která vás uspokojí ve všech směrech. Snažte se jíst alespoň 5x denně a striktně dodržujte pitný režim, minimálně 2 l VODY denně. Na sacharidy se vykašlete, snažte se jíst co nejvíce bílkovin a rostlinných kvalitních tuků, sacharidy čerpejte pouze z příloh (rýže, brambory, zelenina apod.) Pokud řešíte, jaké pečivo jíst či nejíst, tak se řiďte jednoduchým pravidlem, co není vakuově zabalené a označené jako celozrnný výrobek, opravdu celozrnným výrobkem není. Proto nekupujte mražené vícezrnné polotovary, co se tváří být více fitness než běžecké boty:)

Nové vzorové jídelníčky najdete každé pondělí na webu. např. zde

3. krok: správný trénink

Tak jako jídelníček, vás i trénink musí prostě bavit. Rozdělte si tréninky na kardio a na posilování. Kardio trénink je ideální praktikovat po ránu na prázdný žaludek, myslete však na svou svalovou hmotu a dejte si před tímto tréninkem nějaké aminokyseliny či alespoň trochu proteinového nápoje. Silový trénink neboli posilování, je ideální cvičit kolem 17-18 hodiny, kdy je tělo člověka nejvíce produktivní a má nejvíce energie.

Skvělý trénink na spalování tuků: článek zde

Podělte se s námi o vaše zkušenosti, jak jste to opravdu dokázali:)

 

 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 01.03.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio