Rozhovor - Co je vlastně detox?

Rozhovor – Co je vlastně detox?

1.Co je vlastně detox?

Detoxikace je proces, sloužící k obnovení rovnováhy na fyzické i psychické úrovni. Jak je uvedeno v samotném názvu, je to proces eliminace toxických látek z těla a regenerace vnitřního prostředí (tzv. mikrobiomu). Já však detoxikaci vnímám v širším kontextu: jako proces, při kterém svému tělu odlehčíme, přestaneme ho zanášet, podpoříme funkci důležitých tělesných orgánů a dodáme výživné látky, kterých je obecně nedostatek. Mé pojetí zahrnuje nejen vyčištění a regeneraci těla, ale i myšlenek, eliminaci stresorů, změny osobních postojů a řady aspektů životního stylu.

2. Kdy poznám, že detox potřebuji?

Obecně řečeno – když se necítíte dobře zejména po fyzické stránce. Od dlouhodobé únavy, problémů s trávením, když vás něco „pobolívá“, když se začnou vyskytovat kožní problémy (vyrážky apod.), když máte oslabenou imunitu a snadno podlehnete virů, bakteriím a infekcím, když se chcete zbavit přebytečných kilogramů…

Detoxikace by měla být základním krokem u tzv. chronických a degenerativních onemocnění, které medicína potlačuje, ale neléčí z jejich příčiny: máte-li vysoký tlak, zvýšenou hladinu cholesterolu, cukrovku, jakékoliv tzv. autoimunitní onemocnění, až po vážnější degenerativní nemoci.

3. Proč o detoxikaci uvažovat?

Průměrná doba dožití (neboli v kolika letech lidé průměrně umírají) se prodlužuje, ale také se prodlužuje doba strávená v nemoci. Delší život si tedy lidé moc neužívají, u řady je možné dokonce říci, že spíš jen přežívají, cpou se léky a běhají po různých vyšetřeních. Pravidelná detoxikace je jedním z „nástrojů“, které vám umožní žít dlouhý život a cítit se dobře až do vysokého věku. Pomůže vám NEpodílet se na statistikách, které nejsou příliš radostné:

  • 57% obyvatelstva má nadváhu nebo je obézních
  • 43% úmrtí je předčasných, většinou vlivem chronických a degenerativních onemocnění
  • celostátní studie zjistily vysoký tlak u poloviny českých mužů a třetiny žen a počty dále rostou
  • nevyvážený poměr krevních tuků (tedy cholesterolu a jiných lipidů) byl zjištěn u 80% dospělých mužů a 70% žen
  • srdečně-cévní příhody jsou příčinou asi 50% úmrtí u nás; ve srovnání s EU je to dvojnásobek
  • cukrovka je diagnostikována u 7% populace, reálné číslo se ale odhaduje mnohem větší
  • počet případů zhoubných nádorů každoročně stoupá o 6%

4. Jaké benefity přináší správná očista těla?

Správně provedená detoxikace vrací organismus do rovnováhy a do stavu přirozeného „dokonalého“ fungování. Upravuje trávení, obnovuje vnitřní prostředí, zlepšuje peristaltiku, normalizuje metabolické procesy.

Detoxikace dokáže pomoci srovnat krevní tlak, upravit krevní obraz, hladinu cholesterolu a jiných lipidů, dokáže pomoci s alergiemi a jinými kožními problémy (jsou odrazem toxického prostředí v těle), odkyselí organismus, zlepší trávení, odstraní bolesti, problémy s kostmi a klouby. Ženám pomáhá s udržováním rovnováhy v hormonálním systému. Dokáže dokonce pomoci tam, kde klasická medicína selhává: u řady chronických a degenerativních onemocnění, mnohdy označovaných nálepkou „neléčitelné“. Je to návrat k rovnováze, která je organismu přirozená a kterou narušujeme stravou a dalšími aspekty životního stylu.

5. Pomůže mi detox s hubnutím?

Detoxikace „restartuje“ váš metabolismus, tedy proces vstřebávání, zpracování a vylučování. A to je naprostým základem pro to, abyste mohli shodit přebytečná kila. Proces hubnutí lze regulovat řadou kroků a hubnout rychleji, nebo pozvolněji, dle vaší „konstituce“ a samozřejmě i toho, jak se v průběhu detoxikace cítíte.

Obávat se ale nemusí ani ti, kdo přebytkem kilogramů „netrpí“. Detoxikaci lze nastavit a přizpůsobit tak, aby lidé s nadváhou hubli a lidé štíhlí o kilogramy nepřicházeli.

17cb7797-detox

6. Jsou ke správné detoxikaci potřeba nějaké speciální přípravky?

Z detoxikace se stal trochu komerční pojem a na trhu se vyrojila řada „zázračných“ – a drahých – přípravků. Mnoho výrobců a prodejců stimuluje k jejich opakovanému a trvalému používání. Řada z těchto přípravků je nepochybně kvalitních, bez systémových změn v životosprávě a životním stylu nemají valný smysl, nebo je jejich účinnost omezená a krátkodobá. A vám nezbyde se k jejich užívání opakovaně vracet a vynakládat zbytečné finance.

K detoxikaci však nepotřebuje žádné drahé přípravky. Detoxikace je přirozený proces těla, pro který pouze musíte vytvořit podmínky. Základem je strava, která tělo nezatěžuje a vyživuje. Také další „nástroje a pomocníky“ (jako jsou byliny a další běžně dostupné prostředky) opatříte snadno a levně (nebo zdarma). A nezapomeňte na to nejdůležitější – každá nemoc má psychosomatický základ a pouze změna myšlení a vědomí vám může přinést skutečný a trvalý efekt.

7. Můžu někde získat bližší informace návod?

Využijte videokurz a e-knihu 5 kroků k dokonalé detoxikaci. Jsou zdarma a dozvíte se mnoho zajímavých a důležitých informací, které můžete ke své detoxikaci využít.

unnamed

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Rozhovory | Přidáno: 07.07.2020 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio