Sacharidové vlny, ano či ne?

Sacharidové vlny, ano či ne?

Co jsou to vlastně sacharidové vlny?

Sacharidové vlnění je cyklování příjmu sacharidů, které se dodržuje po určitou dobu. Já osobně nedoporučuji přesahovat dobu jednoho měsíce. V této době tělu regulujeme příjem denního množství sacharidů. Máme několik druhů tzv. vlnění:

7-denní cyklus

 • Pondělí 50g sacharidů
 • Úterý 100g sacharidů
 • Středa 150g sacharidů
 • Čtvrtek 200g sacharidů
 • Pátek 300g sacharidů
 • Sobota 400g sacharidů
 • Neděle 500g sacharidů

4-denní cyklování například:

 • Pondělí 50g sacharidů
 • Úterý 150g sacharidů
 • Středa 250g sacharidů
 • Čtvrtek 350g sacharidů

Z vlastních zkušeností doporučuji spíše 7-denní cyklus, upozorňuji že výše uvedené údaje jsou pouze ukázkové, vlny je nejlepší nastavit na míru.

U sacharidových vln se nesmí podceňovat energetický příjem, tzn. v nízkosacharidové dny je třeba energii doplnit tukem a bílkovinou. U sacharidových vln je bazální metabolismus největším strašákem. Většina lidí je při této dietě hluboko pod ním, což je jednoznačně špatně. Spousta lidí si neuvědomuje, že špatně nastavené sacharidové vlny jsou opravdu zdraví nebezpečné, proto doporučuji vyhledat odborníka, který Vám sacharidové vlny pomůže sestavit nebo je sestaví celé za Vás.

Výhody sacharidových vln

Velká výhoda u této diety je určitě v tom, že člověk hubne rychle a pokud je vše dobře nastavené, hubne opravdu pouze tuk. Větší množství příjmu bílkovin se postará o svalovou hmotu a udrží jí na svém místě, ba naopak, někdy zaznamenávám u svých klientů během sacharidových vln svalový nárůst!

Břicho-jpg

Nevýhody sacharidových vln

U správně nastavených sacharidových vln, nezaznamenáváme žádné nevýhody, stačí dodržovat všechna pravidla a vlny budou pouze vaším dobrým pomocníkem.

Největší chyby při sacharidových vlnách

Obecně největší chybou vůbec je, že lidé potřebují zhubnout pár kilogramů tuku a bezhlavě se ponoří do sacharidových vln. Nejlépe si tito lidé najdou na internetu nějakou 30 denní výzvu, kde je jim vygenerován měsíční jídelníček za pár „stovek“ korun. Přesně takovéto sacharidové vlny jsou zdraví nebezpečné, protože člověk je při nich hluboko pod bazálním metabolismem a hrozí riziko jeho úplného rozhození, což může mít fatální důsledky na vašem zdraví.

Další velkou chybou je omezené množství tuků v nesacharidové dny, tělo bez sacharidů nemá dostatek energie a je třeba energii nahradit příjmem zdravých tuků, zjednodušeně je třeba během vln cyklovat právě i příjem tuků. V nízko sacharidové dny může být příjem tuků klidně i 100g a naopak při „cukrovací“ fázi se stáhne např. na 50g tuků za den.

Během nízkosacharidové fáze člověk nejí skoro žádné ovoce, proto doporučuji suplementovat nějaké základní vitamíny. Bohatě si vystačíte s nějakým kvalitním multivitaminem.

Pro více užitečných informací navštivte skupinu na facebooku, kde se dozvíte vše potřebné a mnohem více! Skvělé recepty a zkušenosti lidí, kteří vlny drží.

Sacharidové vlny – rady, tipy a jídelníčky

https://www.facebook.com/groups/283441401842565/

Shrnuto podtrženo, sacharidové vlny sestavené odborníkem ANO, sacharidové vlny vygenerované nějakým webovým nástrojem určitě NE.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 05.08.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio