Nasloucháte správně svému metabolismu?

Nasloucháte správně svému metabolismu?

Pokud jíte zdravě, pravidelně se hýbete a dodržujete i ostatní pravidla zdravého životního stylu, měli byste se cítit vitální, plní energie a nemít problém s postupným hubnutím. Pokud tomu tak není, na vině může být konzumace sice zdravých, ale pro vás metabolicky nevhodných potravin. Každý organismus je jinak nastavený a může na zdánlivě neškodné potraviny hůře reagovat. Proto komu dělají dobře např. oříšky, druhý je může jíst s dobrou vůlí, že pro sebe něco dělá, ale přitom je jeho tělo špatně tráví a přijímá. Ale kdo nám řekne a poradí, jaké potraviny jsou vhodné právě pro nás a kterým se máme naopak vyvarovat?

Zde vám může pomoci program Metabolic Balance. Tento program se od ostatních odlišuje tím, že se zabývá vámi jako individualitou, která má svůj jedinečný metaboslismus. Na začátku programu totiž podstoupíte screeningové laboratorní testy, ze kterých lékaři a specialisté na výživu zjistí, jak je váš metabolismus aktuálně nastavený a v jakém stavu jsou vaše orgánové systémy. Z výsledků vyšetření specialisté vyvodí, jaké potraviny jsou pro vás vhodné a kterých byste se měli naopak vyvarovat. Každý z nás má totiž blíže k jednomu z metabolických typů (bílkovinný, sacharidový nebo smíšený typ). Na základě vstupních vyšetření tak zjistíte, zda jsou pro vás vhodné těžší nebo lehčí zdroje bílkovin, zda čerpáte více bílkovin z rostlinných či živočišných zdrojů a které mléčné výrobky jsou pro vás nejlépe stravitelné.

images

Jedná se tedy spíše o skutečný restart a úpravu metabolismu tak, aby se dostal do rovnováhy, než o nějakou dietu, díky které jenom zhubnete. I proto je metabolicky vstřícná strava nejzdravější forma hubnutí, protože se látková výměna vašeho těla dostane do rovnováhy a vy tak poznáte sami sebe, své tělo a jeho skutečné potřeby.

Základ tohoto komplexního výživového systému tedy tvoří váš osobní jídelní plán a individuální seznam skutečných, přirozených potravin, který je vyhotoven na základě vašich aktuálních krevních laboratorních výsledků, tělesné analýzy a údajů o vašem zdravotním stavu. Díky tomu poté dodáváte tělu v každém jídle všechny zdravé a pro vás nezbytné živiny a minerální látky, ale mnohem důležitější je, že přijímáte přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje, aby se vaše látková výměna dostala do rovnováhy, srovnaly se hormonální reakce těla a minimalizovaly zánětlivé procesy v těle.

Je zajímavé sledovat, že zhruba 20 % klientů či pacientů se programu účastní za účelem zlepšení zdravotních obtíží, nikoli za účelem regulace tělesné hmotnosti. Trvalý přechod na vyhovující a vyvážené stravování tak předchází dlouhodobě, především v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, onemocnění civilizačními chorobami. Když obnovíte přirozenou rovnováhu ve stravování, způsobíte současně i obnovení zdravé tělesné rovnováhy i hmotnosti. Současně podporujete svoji výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii. Mnoho klientů hlásí, že spí vydatněji, jejich tělesné i psychické síly rostou – cítí se celkově lépe, plni energie a zdravěji a je to na nich i vidět. Což jsou úžasné výsledky.

644

Program Metabolic Balance tedy nezpůsobí pouze to, že přirozeně zhubnete (nebo přiberete v případě, že trpíte podváhou a podvýživou např. po nemoci), ale má velmi příznivý stav na vaše celkové zdraví. Tím, že umožníte vašemu metabolismu dostat se zpět do rovnováhy, se můžete zbavit i mnoha zdravotních obtíží, které byly touto nerovnováhou způsobeny.

Program Metabolic balance tak příznivě ovlivňuje:

 • vysoký krevní tlak
 • vysoký cholesterol
 • cukrovka typu 1 i 2
 • astma a alergie
 • kožní problémy (i atopický ekzém a lupus)
 • neplodnost
 • migrény a deprese
 • pálení žáhy
 • gastroezofageální reflux
 • artritida a bolesti kloubů
 • ADHD
 • dysfunkce štítné žlázy
 • lymská borelióza
 • chronická únava
 • poruchy trávícího traktu a střevní problémy

A jak tento program vlastně probíhá? Program probíhá ve 4 fázích a trvá zhruba 3 – 6 měsíců, v závislosti na cíli každého klienta. Během této doby absolvujete několik setkání (osobně či online, podle vašeho výběru) a samozřejmě máte v průběhu možnost konzultací po telefonu či emailu. Po celou dobu v programu jsou klientům průvodcem lékaři nebo specialisté na výživu.

shutterstock-252338818

Přípravná fáze

V této fázi se tělo šetrně připraví na změnu stravování. Přípravu na změnu látkové výměny začnete dvoudenním upraveným detoxikačním jídelníčkem, odlehčením trávicí soustavy a i některou z možností pročištění střev.

Přísná fáze

Tato fáze trvá nejméně dva týdny. Klient si může vybírat potraviny pouze z předepsaného seznamu vhodných potravin. Během této fáze dojde k větší redukci hmotnosti a zlepšení zdraví. Tato fáze trvá v závislosti na vašem cíli (minimilně však 30 dnů).

Odlehčená fáze

V této fázi můžete začít postupně zařazovat potraviny, které zatím nebyly na seznamu. Testujete tak působení nových potravin na váš organismus, energii a zdraví a také jestli se jejich konzumace odráží na vaší hmotnosti.

Udržovací fáze

V době, kdy jste spokojeni se svou novou váhou a tím, jak se cítíte, je možné zahájit udržovací fázi. Ta spočívá v tom, že vše, co jste nově poznali přenesete do svého běžného života. Víte již které potraviny vašemu tělu prospívají, naučili jste je správně kombinovat, máte nové stravovací i pohybové návyky a vaším jediným cílem je to tak udržet.

Více o programu Metabolic Balance a jeho principech přirozené stravy najdete na www.vitalnienergie.cz .

Autor: Martina Doubravová | Rubrika: Jídlo Tipy | Přidáno: 06.06.2018 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio