Nenechte se skolit nachlazením. Pomohou omega-3 mastné kyseliny

Nenechte se skolit nachlazením. Pomohou omega-3 mastné kyseliny

Na obranyschopnost organismu má kromě proměnlivého počasí vliv především strava. Pokud svou imunitu chcete posílit, zaměřte se na konzumaci potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Dopřát si je můžete například v pokrmech z tučných mořských ryb nebo v kvalitním doplňku stravy. O ten nyní můžete i soutěžit.

Kvůli infekčnímu onemocnění horních dýchacích cest, neboli nachlazení, často několik dnů proležíte v posteli nebo v horším případě propotíte v práci a přitom ještě nakazíte své kolegy. Tomu největšímu náporu musí váš imunitní systém čelit v době proměnlivého počasí. Zatěžkávací zkoušku pro něj představují zejména prudké výkyvy teplot, změny v atmosférickém tlaku, srážkách nebo intenzitě slunečního záření.

Mezi prostředky, jak posílit obranyschopnost organismu, patří třeba zdravé otužování, pravidelné kardio cvičení a pobyt na čerstvém vzduchu. Přímý vliv na správnou funkci vašeho imunitního systému má především druhové i chemické složení stravy, kterou do těla přijímáte. Imunita je přímo závislá na přísunu vitamínů (např. A, B1 a C) a rovněž omega-3 mastných kyselin a některých vitaminů.

Mezi bohaté zdroje omega-3 mastných kyselin pak patří především tučné mořské ryby, jako jsou například losos, tuňák, sleď nebo makrela.

Češi však ve srovnání s obyvateli jiných států Evropy sní mnohem méně ryb. Podle odborníků bychom však ryby měli konzumovat nejlépe třikrát týdne. Pokud se ale ryby ve vašem jídelníčku neobjevují, je vhodným způsobem na doplnění omega-3 mastných kyselin také konzumace kvalitního doplňku stravy.

Ideální variantou jsou kapsle OmegaMarine Forte + obsahující čerstvý rybí olej s vysokou koncentrací omega-3 mastných kyselin. Tento doplněk stravy můžete vyhrát, odpovíte-li správně na naší soutěžní otázku zde. Půlroční balení OmegaMarine Forte+ čeká na tři z vás.

naturamed soutěž

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Jídlo Tipy | Přidáno: 19.01.2017 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio