Účinky čaje na naše zdraví

Účinky čaje na naše zdraví

Čaj jako nápoj využívá lidstvo již tisíce let a má k tomu velice dobrý důvod. Kromě lahodné chuti, prohřátí organismu při pití teplého čaje, který v zimních měsících obzvlášť oceníte, mají totiž i velice kladné účinky na naše zdraví.

20 % sleva na nákup čajů na ahmadtea.cz slevový kód „chcemejistzdrave20″ platí do 20.12.2023

Zelený čaj

Mezi nejzdravější čaje vůbec patří bez pochyby čaje zelené. Obsahují totiž spoustu antioxidantů a katechinů, které významně přispívají k ochraně srdce. Katechiny obsažené v zeleném čaji dokáží snižovat záněty a zlepšují krevní oběh. Zelený čaj si umí poradit i s vyšším tlakem a nechtěným LDL cholesterolem. Navíc zrychluje metabolismus a je tak skvělým pomocníkem, pokud se zrovna snažíte zhubnout. Studie také ukazují, že zelený čaj dokáže zabránit rozvoji některých tipů rakovinových buněk a snižuje riziko vzniku cukrovky. Za nás navíc můžeme zelený čaj doporučit, pokud potřebujete být výkonní, příjemně nabudí a pozitivně ovlivňuje mozkovou činnost.

orig-39318-ahmad-tea-zeleny-caj-100-x-2g-t8-560x560-1

20 % sleva na nákup čajů na ahmadtea.cz slevový kód „chcemejistzdrave20″ platí do 20.12.2023

Černý čaj

Černý čaj patří vůbec k nejznámějším a nejvíce konzumovaných čajů u nás. Pokud zvolíte kvalitní černý čaj, i ten vám přinese mnoho zdravotních benefitů. Pokud vám nedělá dobře káva, černý čaj obsahuje také kofein, který vám pomůže nastartovat den. V kombinaci s L-theaninem, který černý čaj obsahuje, dokáže totiž prodloužit přísun energie, který nám kofein nabízí. Navíc snižuje riziko srdečních chorob a zlepšuje trávení díky polyfenolům. Co jistě potěší hlavně dámy je, že díky polyfenolům má vliv na kvalitu vlasů, zlepšuje kvalitu pleti a pomáhá redukovat vrásky.

orig-68892-3-560x560-1

Yerba maté čaj

Čaj Yerba maté si jistě zaslouží speciální pozornost. Obsahuje totiž dokonce ještě více antioxidantů než čaj zelený a dále také xantiny, polyfenoly a saponiny. Maté má také výrazné povzbuzující účinky, které ale nedoprovází nervozita, kterou občas můžete cítit po kávě, pokud jste na ni citliví. Zvyšuje i mentální výkonnost, pokud vás tedy čeká náročný den v práci, maté by měl být vaší první volbou. Obsahuje také vitaminy C a E a z minerálních látek v něm najdeme selen a zinek, skvěle tak posiluje náš imunitní systém. Naším osobním „nakopávačem“ se stal jednoznačně čaj Energy od Ahmad Tea, který je součástí nabídky funkčních čajů. Obsahuje kromě čaje maté také bylinky, které ještě zvyšují jeho účinky. Najdeme v něm totiž také mátu, která podporuje trávení, grapefruit, guaranu a citronovou trávu, které mají rovněž povzbuzující účinky.

O funkčních čajích bychom se chtěli rozepsat více, jelikož nabízejí úžasné spojení účinků čajů s bylinkami! Kromě výtečné chuti tak nabízejí spoustu zdravotních benefitů. Kromě zmíněného Energy čaje, nabízí Ahmad Tea další vysoce kvalitní funkční čaje, např. čaj Immune, který vaši imunitu doslova nakopne díky obsaženému zázvoru, kurkumy, citronové trávy a vitaminu C nebo čaj Sleep, který vám zaručí klidný a blahodárný spánek díky uklidňujícímu heřmánku, meduňce, mátě a levanduli.

orig-67550-5015-tea-lovers-collection-levy-stin-kopie-560x560-1

Různá dárková balení čajů se tak nabízejí jako skvělý vánoční dárek, který potěší každého milovníka čajů a kromě pohlazení chuťových pohárků tak darujete i kvalitní čaje, které mají úžasné účinky na naše zdraví. Pokud navíc oceníte i dobročinnou aktivitu, zakoupením dárkového balení čajů Tea Butique With Teribear přispějete do Nadace Terezy Maxové.

Natural Benefits 2

20 % sleva na nákup čajů na ahmadtea.cz slevový kód „chcemejistzdrave20″ platí do 20.12.2023

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo Tipy | Přidáno: 09.12.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio