Pečivo není strašák

Pečivo není strašák

Všude čtete o tom, jak jsou sacharidy a pečivo škodlivé, jak díky nim přibíráte na váze a že byste je okamžitě měli přestat jíst. Samozřejmě, pokud byste přijímali pouze sacharidy tak budete přibírat na váze jelikož příjem sacharidů má mnohem vyšší glykemickou odezvu, tím pádem vám cukr v těle vyletí rychle nahoru a poté zase rychle dolů a vy budeme mít brzy po jídle znovu hlad.

Nicméně při hubnutí hraje hlavní roli kalorický deficit, pokud budete v kalorickém deficitu a budete mít vyvážený poměr makroživin ( tuky, bílkoviny, sacharidy ) nebude vám nic bránit v hubnutí.

Sacharidy by jste měli ideálně konzumovat v následujícím pořadí: 50 % ráno, 30 % k obědu a 20 % odpoledne až večer. Při příjmu sacharidů je také vhodné koukat na dostatečný příjem vlákniny, vláknina efektivně podporuje hubnutí a v těle funguje jako takový „čistič“ střev a to samozřejmě celkově zlepšuje trávení a tím i zrychluje metabolismus.

Jaké druhy pečiva jíst při hubnutí

Jak už jsme zmiňovali, při výběru pečiva je důležité koukat na jeho složení, ideálně tedy aby obsahovalo dostatek vlákniny a kvalitních sacharidů. Pečivo může být obohaceno o různé oříšky, semínka apod. to vše přidává na kvalitních tucích a vláknině.

Pokud striktně řešíte příjem sacharidů a jedete na lowcarb či keto vlně, tak je ideálním řešením večerní chlebík od Penamu. Je bohatým zdrojem bílkovin a vlákniny. Hodí se tedy i mimo lowcarb či keto např. právě když už máte dost sacharidů za celý den a k večeři nechcete jíst jen maso se salátem. Odkaz najdete zde

Večerní

V nabídce od Penamu najdete také celou řadu celozrnných chlebíků, které jsou skvělým zdrojem kvalitních sacharidů a právě i vlákniny!

Můžeme zde vypíchnout např. sporty chléb, který je ideální volbou právě pro sportovce! Obsahuje skvělý poměr bílkovin, zdravých tuků a kvalitních sacharidů, samozřejmě s vysokým obsahem vlákniny! Odkaz najdete zde

sporty

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 14.12.2022 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio