Ploché bříško - jak na něj?

Ploché bříško – jak na něj?

Mít v dnešní době ploché bříško, natož vyrýsované břišní svaly a nebýt přitom účastnicí bikini fitness je opravdu kumšt. Sem tam si občas něco zobneme, sem tam vynecháme cvičení a už nás zdobí menší či větší ozdobný tukový prstenec. Jak si k plochému bříšku pomoci? Nebojte, nemusíte držet drsnou hladovku ani denně cvičit 4 hodiny.

Strava

Základem všeho je strava. Paradoxně totiž musíte dát tělu dostatek  zdravé, hodnotné stravy. V opačném případě bude mít tendenci ukládat tuk a to dost pravděpodobně právě do této partie, jako obranu na „horší“ časy. K tomu při nedostatku živin dojde ke spomalení metabolismu, které tak bude vše trávit pomaleji, spotřebuje méně energie na svůj provoz a tak přebytečnou energii opět uloží – ve formě tuků. A touto spirálou se již ženeme jako v začarovaném kruhu ke zvětšujícímu se špíčku.

To že vám radíme sníst dostatek energie, kterou vaše tělo potřebuje, ale samozřejmě neznamená, že spořádáte tři velká jídla za den a máte splněno. Nejlepší totiž je rozložit si denní příjem do 5 – 6 jídel. Vaše tělo tak z každého jídla využije více energie pro užitečné procesy a zbyde méně toho, co uloží na později. A především – nezapomínejte na vlákninu. Ta dokáže ve vašem těle navázat v trávicím ústrojí různé nečistoty, odvést je z těla ven a navíc ve vás probudí pocit sytosti a přejdou vás tak neustálé chutě na mlsání.

healthy-food

Cvičení břicha – nejčastější chyby

Cvičení břicha každý den

Mnozí z nás touží po zeštíhlení v oblasti bříška tak moc, že se zapřáhnou do neskutečně náročné cesty a rozhodnout se cvičit břicho každý den. Přeci když mu dáte takhle do tělo, tak to by bylo ani nebylo! Ale břišní svaly jsou jako každé jiné a i ony potřebují dostatek času na regeneraci a odpočinek! Žádný sval nemůže růst, pokud ho dostatečně nevyživíte, nezregenerujete a chcete po něm další náročné výkony. Dojde tak maximálně k přetrénování a vy si tak uženete úraz. Optimální je cvičit břicho 3x týdně. Tak dostane dostatek času na regeneraci a zároveň se nebude „flákat“ ve dny, kdy už zregenerované je.

8cc75d_14_960x400-jpg_960x400_c_

Cvičením břicha ho zhubnu

Tak toto je bohužel další omyl, v kterém dodnes mhoho lidí žije. Pokud chcete shodit tuk na břiše, nedocílíte toho jinak než pravidelným cardio cvičením nebo posilováním celého těla. A samozřejmě správnou stravou! Jakmile si totiž vaše tělo začne brát energii z tuků, bere si ji kdekoliv ve vašem těle – ne na místě, které zrovna posilujete. To, odkud začne brát svůj tuk jako první, je dáno v našem genetickém kódu – někdo první zhubne na prsou, někdo na bocích a možná pár šťastlivců na břiše.

Vysoký počet opakování

Jak cvičíte například dřepy s činkou na zádech v posilovně? Že si dáte 4 série s 12 opakováními? A stačí to! Netrapte své břišní svaly 150 zkracovačkami denně, větší úspěch to nepřinese.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Jídlo | Přidáno: 03.04.2021 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio