10 tipů pro pevná prsa a dekolt!

10 tipů pro pevná prsa a dekolt!

 1. Rovná záda

  Pokud je vaším zlozvykem neustále se hrbit, škodíte tím nejen zádům, ale také vašemu poprsí. Narovnejte se, prsa vpřed, ať gravitace nemá šanci! Prodloužíte si tím o pár let krásu vašeho poprsí.

 2. Velikost podprsenky

  Správná velikost podprsenky nemá pouze estetickou funkci. Pokud zvolíte špatnou velikost a tvar, deformuje vám podprsenka poprsí (většina z nás ji sundavá až když jdeme spát!), zhoršuje držení těla a pokud je užší, navíc zpomaluje tok vaší lymfy. Nezapomínejte také na sportovní podprsenku!

 3. Jojo efekt

  Jednou z nejhorších věcí pro prsa jsou váhové výkyvy. Po nabrání se většinou prsa také zvětší a při hubnutí jdou dolů jako první. Kůže pak ztrácí svou pevnost a zaděláváte si na povislá ňadra. S tím nám samozřejmě pomůže zdravá výživa a zdravé pozvolné hubnutí.

 4. Posilte prsní svaly

  Pro pevná prsa zařaďte do svého cvičebního plánu alespoň 2 x týdně cviky na prsa. Zkusit můžete široké kliky – ruce od sebe dáte dále než je šířka ramen a lokty držíte od těla. Dalším efektivním cvikem je spojit dlaně na úrovni hrudníku a tlačit dlaněmi proti sobě. Vydržte 15 vteřin a povolte, opakujte alespoň 5x.

 5. Střídání teplé a studené vody

  Tento trik známe většinou z boji proti celulitidě. Poslouží nám i na poprsí, jelikož zkrátka zpevňuje pokožku. Řeč je o střídání teplé a studené vody, které nám prokrví a vypne pokožku.

  Beautiful woman's body in sexy bikini over beach background

 6. Mazat, mazat, mazat!

  Nezapomínejte se každý den po koupeli namazat. Pokožka v oblasti hrudníku bývá tenká a sušší. Krém vmasírujte krouživými pohyby od zdola nahoru.

 7. Peeling

  Zbavte jednou týdně kůži odumřelých buněk pomocí peelingu. Používejte stejný přípravek jako na obličej, jelikož kůže v dekoltu je daleko jemnější než na zbytku vašeho těla.

 8. Ochrana před slunečními paprsky

  Nezapomínejte v létě na ochranu proti slunci – krém s vhodným faktorem! A to nejen, když se opalujete. Kůže v dekoltu je vystavována slunečním paprskům skoro stejně často, jako obličej a jak víte, kůže při nízké či žádné ochraně rychleji stárne.

 9. Výživa

  Jednou týdně naneste na dekolt výživnou masku, která dodá pokožce potřebné látky a hydrataci. Můžete klidně použít výživnou masku, kterou používáte na obličej.

 10. Spánek na zádech

  Proč? Protože v této pozici má gravitace nejmenší dopad na vaši pokožku. Při spánku na boku se vám mohou při 8hodinovém spánku každý den tvořit různé vrásky a to nejen v dekoltu – ale také v obličeji.

Autor: Lucie Kovandová | Rubrika: Pohyb Tipy | Přidáno: 09.12.2019 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio