4 tipy na nejlepší protáhnutí břišních svalů!

4 tipy na nejlepší protáhnutí břišních svalů!

Břišní svaly často namáháme při tréninku nejvíce. Bývají nejproblémovější partií mnoha lidí a zároveň nedočkavě čekáme, až nám vykoukne vysněný six pack. Z toho důvodu bychom měli věnovat protažení břišních svalů zvýšenou pozornost. Zároveň protáhnout důkladně břišní svaly je větší výzva než například stehenní sval. Pojďme se podívat na pár cviků, které nám s tím pomohou!

V LEŽE NA LAVICI

strecink-brisni-svaly-1

Lehněte si zády na lavici tak, aby na ní ležela pouze horní část těla. Pod bederní část zad si položte složený ručník a nohy nechte viset volně na zem, jako vidíte na obrázku. V této poloze protažení svalů zhluboka a pomalu několikrát prodýchejte.

TIP: Pro protažení šikmých břišních svalů zvedněte s výdechem jeden loket a prodýchejte. Strany vystřídejte.

PES S HLAVOU NAHORU

, Image: 48106059, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: yes, Credit line: Profimedia, Fancy

Jógy znalí lidé už ví, o co kráčí. Pokud mezi ně nepatříte, povíme vám, jak na to. Položte se na břicho na podložku a ruce položte podél těla tak, aby dlaně směřovaly prsty dopředu. S výdechem zatlačte rukama do země a zvedněte horní část těla z podložky. Hlavu zakloňte. Při této poloze zatínejte hýžďové svaly, zabráníte tím tak přílišnému tlaku na bederní část zad.

KOLÉBKA

strecink-brisni-svaly-6

Velmi efektivní cvik na protažení břišních svalů je tzv. kolébka. Lehněte si na břicho, pokrčte nohy v kolenou a rukama se uchopte za kotníky. Opět držte stažené hýžďové svaly. Z podložky zvedněte bradu i hrudník a zároveň kolena a polohu pořádně zhluboka prodýchejte.

ŠIKMÉ BŘIŠNÍ V TURECKÉM SEDU

strecink-brisni-svaly-10

Nejjednodušším cvikem na protažení šikmých břišních svalů, který zvládne opravdu každý je v tureckém sedu. Ruce si sepněte za hlavou a ukloňte se nejprve na levou a pak na druhou stranu. Na každé straně zhluboka dýchejte a vraťte se pomalu do výchozí polohy.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Pohyb | Přidáno: 01.01.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio