Alkohol a zdravý životní styl?

Alkohol a zdravý životní styl?

Alkohol obsahuje pouze prázdné kalorie, neobsahuje žádné důležité látky pro naše tělo a už vůbec ne látky zdraví prospěšné! Alkohol je považován za drogu, je totiž také velice návykový a v hubnutí a ve zdravém životním stylu vám určitě nijak nepomůže.

1g alkoholu = 29 Kj, pro porovnání 1g bílkovin nebo sacharidů obsahuje  pouze 17 Kj.

Alkohol dehydruje naše svlastvo! 

Alkohol doslova ždíme naše svaly, svaly pro svou regeneraci potřebují vodu, proto alkohol narušuje veškerou svalovou regenaraci a svalový růst tak logicky stagnuje. Například, jestli si v pátek odpoledne jdete zacvičit, a poté si večer zajdete na večírek, kde se opijete, je to jakoby jste na žádném tréninku vubec nebyli! Stojí vám to za to? Investovat peníze do jídla a cvičení a poté další utratit za pití alkoholu, a tím veškerou snahu ve fitku a kuchyni znehodnotit?

Nehledě na to, že po vydařeném večírku budete mít kocovinu, která vám druhý den určitě hodně znepříjemní normální fungování. Do fitka se nepoženete a ani nebudete mít chuť na pořádné zdravé jídlo, ale spíše na něco mastného co vám „spraví“ žaludek.

how-to-cure-hangover-400x400

Alkohol v malých dávkách, může být i užitěčný, například suché bílé víno snižuje hladinu cholesterolu a zpomaluje kornatění tepen.

U mužů je maximální doporučené množství 2 sklenky bílého vína denně. U žen, ačkoli tuším že teď ublížím nejedné ženě… je to pouze 1 sklenka suchého bílého vína za den. Já osobně pití akoholu nedoporučuji, nevidím v něm žádnou přidanou hodnotu. Přijde mi to spíše jako omlouvání toho, že ho lidé pijí a neumí si život bez něj představit. Samozřejmě jednou za čas si ho dopřát můžete, ale s mírou.

Wine

Alkohol ve vyšším množství, vážně škodí vašemu zdraví!

  • Co způsobuje?
  • Onemocnění jater
  • Vysoký krevní tlak
  • Nemoci ledvin
  • Nemoci slinivky břišní
  • Trvalá nervozita
  • Problémy se spánkem
  • Zvýšené riziko vzniku rakoviny
  • Nezapomeňte, že hranice mezi občasnou sklenkou vína a častým pitím alkoholu je menší, než si myslíte. Stačí nějaká špatná životní událost, například rozvod, vyhazov z práce a člověk se octne za hranicí závislosti, z které se dostává velice těžko!

Ten kdo pravidelně popíjí alkohol, by měl brát na vědomí to že pitím alkoholu z těla vyplavuje vitamín B1 (thiamin), který má na starosti správnou funkci naší nervové soustavy. Nedostatek toho vitaminu se projevuje věčnou únavou a vysílením.

Alkohol také narušuje vstřebávání např. kyseliny listové, vápníku a hořčíku, vyoválává také zvýšenou potřebu bioflavonoidů a vitamínu „C“, který je důležitý pro vyplavování alkoholu z krve.

Něco pro představu jeho obrovské energetické hodnoty:

Jedna sklenka bílého vína = Lžíce majonézy

Jedno pivo 12° = Poctivá papriková klobása

Panák vodky = Hrst smažených chipsů (20g)

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 02.08.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio