dTest prověřil kvalitu výrobků s vitamínem D na trhu

dTest prověřil kvalitu výrobků s vitamínem D na trhu

Prestižní časopis dTest podrobil testu kvality doplňky stravy s obsahem vitamínu D3. Mezi nejlepšími se umístili Jamieson Vitamín D3 1 000 IU 100 tbl. s výsledkem VELMI DOBŘE, jakož i Jamieson Vitamín D3 Kids 400 IU 100 tbl., též s výsledkem VELMI DOBŘE.

Výzkum tohoto super vitamínu neustále přináší nové poznatky. Početné studie upozorňují na souvis mezi nedostatkem slunečního vitamínu D3 a celou řadou civilizačních onemocnění, včetně kardiovaskulárních, osteoporózy, cukrovky, onemocnění horních a dolních dýchacích cest, jakož i rizikem vzniku mnoha autoimunitních chorob (revmatoidní artritida, zápalové nemoci střeva, roztroušená skleróza, psoriáza) či onkologických onemocnění. Do popředí stále víc vystupují účinky vitamínu D3 v souvislosti s jeho úlohou v boji proti virům, včetně nového koronaviru, kterého agresivní útok je postrachem celé zeměkoule, zejména u lidí se sníženou imunitou, kteří jsou nejohroženější skupinou jeho řádění.

Chybí 60 % populace

Vitamín D3 vzniká v lidském těle po vystavení pokožky ultrafialovému záření – jeho dostatečná dávka se získává asi po 20-minutovém slunění. Avšak pro vyhýbání se slunečním paprskům vlivem ne nejšťastnější osvěty, došlo v uplynulých 20 letech k epidemii, ba až pandemii jeho nedostatku. Lékaři stále častěji upozorňují na rapidní pokles vitamínu D3 v organizmu dětí i dospělých. Jeho deficit se vyskytuje celosvětově, patří k mimořádně frekventovaným poruchám zdraví. Podle výzkumů absencí vitamínu D3 trpí více než 60 % populace.

Jeho doplňování nevyhnutelností

Odborníci upozorňují na potřebu vyšetřovat koncentraci tohoto vitamínu v krvi a zdůrazňují nevyhnutelnost dbát během celého roku o jeho přiměřené doplňování. Optimální hladina vitamínu D3 v krvi je mezi 75 a 150 nmol/l a v zimním období ji podle posledních údajů WHO nedosahuje ani 5 % seniorů… Účinný způsob, jak zvýšit hladinu vitamínu D3 je podle odborníků jeho příjem v množství od 1 000 IU do 2 000 IU denně a při jeho vysokém deficitu – snížená imunita, osteoporóza, cukrovka, kardiovaskulární onemocnění i několikanásobně víc. Jelikož jeho nedostatečná hladina byla zaznamenána i v mateřském mléku, je podle pediatrů nevyhnutelná jeho suplementace už od narození. U novorozenců od 1. měsíce a větších dětí doporučují lékaři příjem 400 IU vitamínu D3 denně, nejlépe formou kapek; u větších dětí (od 2 let) i v cucacích tabletách.

Vitamín D je v tuku rozpustný vitamín, a tak pro jeho optimální vstřebávání je vhodné zapít ho mlékem, jogurtovým nápojem či jiným mléčným nápojem s obsahem tuků.

Věděli jste, že vysoko účinný vitamín D – Quali-DTM – v přírodních přípravcích Jamieson se vyrábí z nejčistějšího lanolínu na světě, vyextrahovaného z ovčí vlny? Lanolín je bohatý a obnovitelný zdroj vitamínu D. Získává se ze sluncem zalité vlny ovcí, které žijí na vysočinách Austrálie a Nového Zélandu. Zpracování probíhá důmyslným patentovaným výrobním postupem, výsledkem kterého je čistá přírodní forma vitamínu D farmaceutické kvality.

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 09.05.2023 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio