Novoroční předsevzetí - Věnujte péči svému střevnímu mikrobiomu.

Novoroční předsevzetí – Věnujte péči svému střevnímu mikrobiomu.

Čím začít v novém roce? Máme zdravě jíst, sportovat a nebo ještě něco jiného? Naslouchejte signálům svého těla. Pokud se cítíte často unavení a chybí vám energie na věci, které dříve šly hladce, hledejte příčinu ve střevech. Právě tam se tvoří náš život. Když si začneme hýčkat střevní mikrobiom, kvalita našich prožitků se může výrazně zlepšit.

SR (4)

Jmenuji se Zuzana Jusková a je mi 46 let. Zhruba před 10 lety mi moje tělo sportovce začalo dávat signály, že už si nemůžu vyskakovat a zatěžovat ho stejným způsobem, jak jsem byla zvyklá. Přešla jsem na zdravější stravu, omezila alkohol a kávu. Zařadila jsem více zdravého pohybu v podobě jógy a relaxačních technik. V mládí jsem reprezentovala Českou republiku ve snowboardu, takže si troufám říct, že své tělo znám po fyzické stránce velmi dobře a vím, jak mu ulevit nebo pomoct při obtížích. Ale teprve až mikrobiolog RNDr. Petr Ryšávka mi objasnil, že tajemství zdravého a spokojeného života se skrývá ve střevech.

O střevním mikrobiomu se říká, že je to náš druhý mozek. Ve střevech totiž žije až 1,5 kg bakterií – tedy živých organismů, které ovlivňují spousty věcí v našem těle. Samozřejmě mají na starosti naše zažívání, trávení a vyprazdňování, ale mají vliv třeba i na míru stresu v těle nebo na naši náladu.

Ve střevech se tvoří 90% hormonu štěstí serotoninu nebo je zde ukryta podstatná část naší imunity. Jak proplouváme životem, stárneme, necháme na sebe působit různé vlivy našeho životního stylu včetně užívání léků, tak nám v břiše ubývají ty přátelské bakterie, které potřebujeme k zajištění rovnováhy.

V tuhle chvíli je dobré podpořit naše tělo nějakými probiotiky. Zkrátka doplnit do těla, co tam chybí. A právě tahle vznikl doplněk stravy SimpleBiotix. Spolu s vědeckým týmem z Brna jsme sestavili dvě dávky. Ranní kapsle obsahuje kvalitní česká probiotika o 15 humánních kmenech přátelských bakterií s 11 miliardami CFU, hořčík, kyselinu listovou, vitamin B1 a extrakt ze zeleného čaje. Večerní kapsle obsahuje moderní prebiotický mix, což je krmení pro ty naše přátelské breberky, kolostrum, lecitin a extrakt z chmele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vše jsme uzavřeli do jedinečné hliníkové piksly s desikantem, která zajišťuje kvalitní uchování živých kultur stálostí svého prostředí. To zaručuje, že probiotické bakterie v SimpleBiotix obsažené začnou pracovat až v našem břiše a ne třeba na poličce v koupelně.

Vyzkoušejte i vy kvalitní česká probiotika a zlepšete své trávení, zažívání a vyprazdňování. Získejte více energie a lepší spánek. SimpleBiotix poslouží dobře i na cesty, abychom se vyhnuli zácpě a průjmu nebo zmírnili stres ve těle. Uplatněte slevový kód JISTZDRAVE200 na 200 Kč slevu a objednejte si svojí SimpleBiotix měsíční kúru na www.simplebiotix.cz

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 16.01.2024 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio