Victus dieta a její 4 fáze, které vás dovedou k vašemu cíli

Victus dieta a její 4 fáze, které vás dovedou k vašemu cíli

To, že ketodieta sklízí u svých stoupenců nebývalé úspěchy, je již zřejmé. Možná tajně pokukujete po tom, jak ji zvládnout absolvovat, abyste se z výsledků mohli těšit také. Pokud vás odrazuje její náročnost a nutnost sledovat omezené množství sacharidů ve stravě nebo byste si nevěděli rady, jak si takovou dietu doma připravit, Victus dieta by pro vás mohlo být to správné řešení. V minulém článku jsme vám přiblížili, co je to ketodieta a jak vypadá dieta Victus. Dnes se podíváme na to, jak konkrétně její 4 fáze probíhají a jak jimi projít tak, abyste docílili vaší kýžené postavy.

Victus online dietní program je rozdělený do 4 fází. Délku každé fáze si v podstatě určujete pouze vy sami a to podle toho, kolika kilogramů byste se rádi zbavili a jak rychle se vám to při dietě daří. Nezapomínejte, že každý jsme jiní a ani naše těla nebudou na dietu reagovat úbytkem stejného množství kilogramů za týden. K největší redukci dochází během 1. a 2. fáze diety. Až budete s výsledkem hubnutí spokojeni, přejdete k fázi 3, ve které se již nehubne, ale postupně vás navrací ke stravování s obsahem sacharidů tak, abyste nenabrali shozené kilogramy zpátky. Čtvrtá fáze je již finálním návratem k normálnímu stravování - pokud o to stojíte. Někteří klienti se totiž po proteinové dietě cítí natolik výborně, že se rozhodnou v řežimu keto stravování setrvat. A jak tedy jednotlivé fáze probíhají a co při nich můžete čekat?

První fáze spočívá v tom, že nahradíte váš celodenní jídelníček čtyřmi jídly z dietního programu Victus. Důležitým bodem, aby bylo vaše hubnutí úspěšné, je nastavit si pravidelné stravování. Snídani si dejte do jedné hodiny po probuzení a jídla časujte po 3 – 4 hodinách tak, abyste večeři zkonzumovali 2-3 hodiny před usnutím. Proč je to důležité? Když budete konzumovat pokrmy v přibližně stejnou dobu každý den, nastavíte si podle toho váš cirkadiální rytmus. Vaše tělo již budete vědět, v kterou hodinu se má připravit na trávení jídla a nebude zbytečně ukládat energii ve formě tukových zásob. Zároveň vás nezastihne vlčí hlad, který vás dožene k tomu, abyste dietu porušili a zkonzumovali něco, čeho později budete litovat. Ke 4 proteinovým jídlům můžete konzumovat doporučenou zeleninu a samozřejmě se vyhněte slazeným nápojům. Nás nadchl především fakt, že v této fázi hubnete hned a nejvíce, nemusíte se tak bát, že vám dojde motivace.

Po první fázi přejdete do fáze č. 2. Při té také ještě zhubnete, ale již pomalejším tempem. Pokud jste spokojení s výsledky z první fáze, můžete této fázi věnovat již jen 14 dní a přejít do fáze 3. Ve druhé fázy konzumujete 3 proteinová jídla z Victus diety, k tomu doporučenou zeleninu a 1 jídlo nahradíte vlastním. Přechod do 2. fáze není povinný, pokud vám vyhovuje 1.fáze. Druhou fázi pak můžete držet například jen 14 dní jako přechod mezi 1. a 3. fází. I ve druhé fázi však hubnete. Jak možná tušíte, možnost nahradit jedno jídlo z diety vlastním bohužel neznamená, že můžete zkonzumovat vepřo knedlo zelo. Odborníci z Victus diety doporučují, aby se jednalo o jídlo ve formě nízkotučného masa se zeleninovou přílohou. Další možnosti, jak má vlastně uvařené jídlo vypadat si můžete přečíst zde. 

Po tom, co jste dosáhli svého cíle a shodili kila, s kterými jste se chtěli rozloučit, můžete přejít do fáze č. 3. Zde konzumujete již jen 2 jídla z Victus diety a doplníte je 2 vlastními jídly. V této fázi již můžete konzumovat jakoukoliv zeleninu a také doporučené ovoce. Tato fáze je již volnější a pomalu vás připravuje na přechod k normálnímu stravování. V tomto přehledu se lehce zorientujete, která jídla již pro vás nejsou tabu a můžete si je v této fázi diety dopřát. U této fáze zařaďte vaší oblíbenou aerobní aktivitu - svižnější procházku, jízdu na kole nebo kolečkových bruslích nebo jízdu na rotopedu, kterou budete provádět alespoň 2 – 3x týdně.

Ve 4. fázi již konzumujete pouze 1 jídlo z Victus diety. Slouží jako hladký přechod z vaší diety k běžnému stravování a je to fáze, kterou není radno přeskočit. 3. a 4. fáze totiž zabraňují jojo efektu a měly by trvat aspoň tak dlouho, jako první dvě fáze dohromady. Ve 4. fázi již můžete konzumovat přílohy k jídlům, jak jste byli zvyklí. Příklady, jak by váš jídelníček mohl vypadat si můžete přečíst zde. Ale často se stává, že lidé, kteří tuto dietu absolvovali, si zamilují low carb stravování, ve kterém pokračují, protože se jim nechce vzdát přívalu energie, který při nízkosacharidovém stravování cítí. 

Kdybyste se na své cestě za zdravím a vysněnou postavou přeci jen někde zasekli, můžete se obrátit na odborné centrum, kde vám pomohou s výběrem vhodných jídel právě pro vás. Pokud máte nějaká zdravotní omezení, poradí vám, jak dietní režim nastavit a provedou vás vaší dietní cestou s možností konzultací a pravidelných kontrol. 

Autor: Marek Řípa | Rubrika: Tipy | Přidáno: 27.01.2024 0

Partneři

Vitatrend.cz

Všechna práva jsou vyhrazena © 2015

Vytvořilo: Internetová agentura Beneficio